/  /  /  /  / Dacia zapowiada nowości
Dacia Sandero

Dacia Sandero

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Dacia zapowiada nowości

Spółka|
null
© Dacia
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Należąca do Grupy Renault marka Dacia w ciągu 7 lat odniosła światowy sukces. Dacia, oferująca samochody, które mają wszystko, co potrzebne po najlepszej cenie bez kompromisów w dziedzinie niezawodności, jest dziś ważnym graczem na rynku.

Stały wzrost wyników handlowych
W 2010 roku (na rynku samochodów osobowych i dostawczych):
- na świecie Dacia sprzedała 348 279 samochodów, co daje wzrost o 11,8% w stosunku do roku 2009
- w Europie Dacia ma 1,6% udziału w rynku ze sprzedażą 246 920 samochodów (15,2% więcej niż w 2009 roku)
- we Francji Dacia jest szóstą marką z udziałem 4,1% w rynku i sprzedażą 110 075 samochodów. Jest to o 65,6% więcej niż w 2009 roku, przy bardzo dobrej proporcji klientów indywidualnych (która plasuje Dacię na czwartym miejscu na rynku klientów indywidualnych).

Sukces modelu Dacii znajduje potwierdzenie w szerokiej gamie produktów obejmującej między innymi:
- Dacię Sandero, która osiągnęła w 2010 roku sprzedaż na poziomie 155 000 sztuk (w tym 25% - wersja Stepway),
- Dacię Duster, na którą w ciągu roku zebrano 100 000 zamówień.

Modele Sandero, Logan i Logan MCV zostaną odnowione do 2013 roku. Kontynuowany będzie również proces poszerzania gamy: w 2012 roku zostanie wprowadzony do sprzedaży nowy, rodzinny samochód oraz nowy, mały samochód dostawczy.

Imponujący start Dacii Duster
- Duster, terenowy model Dacii, odniósł ogromny sukces we wszystkich krajach, w których jest sprzedawany. W 2010 roku sprzedaż wyniosła 67 000 sztuk
- Duster zebrał liczne nagrody:  Autobest 2011, nagrodę Trophee de l’Argus we Francji, tytuł samochodu roku w Rumunii oraz tytuł mistrza wartości rezydualnej w Niemczech
- sukces Dustera znajduje również potwierdzenie w sportach samochodowych: w Trophee Andros 2010-2011 Alain Prost zdobył tytuł wicemistrza za kierownicą wyścigowej Dacii Duster przystosowanej do jazdy po lodzie
- swoją sportową karierę Duster będzie kontynuować na marokańskiej pustyni. Już drugi rok z rzędu ten terenowy model Dacii weźmie udział w rajdzie Aicha des Gazelles 2011. W 2010 roku Duster zwyciężył w tym rajdzie na orientację, w którym startują wyłącznie kobiety.

Duster jest autem o światowych ambicjach. Jest stopniowo wprowadzany na różnych kontynentach pod marką Renault lub Dacia, podobnie jak Logan i Sandero:
- pod marką Dacia jest sprzedawany w Europie, Turcji i krajach Maghrebu
- natomiast na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Afryce jest sprzedawany pod marką Renault.

Na jesieni rozpocznie się sprzedaż Renault Dustera w Brazylii, Argentynie, Meksyku i Chile. Uruchomiona zostanie również produkcja tego modelu w Rosji (w zakładzie Avtoframos w Moskwie) i Kolumbii (w zakładzie Sofasa w Envigado). Renault Duster, sprzedawane w krajach Zatoki Perskiej, jest produkowane w zakładzie w Pitesti (Rumunia).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Dacia Sandero