/  /  /  /  / Użyteczny na co dzień jak nowa Dacia Dokker
Dacia Logan

Dacia Logan

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena29 900 zł - 47 700 zł (aktualizacja: 2017-07-06)
Emisja CO290 g/km - 130 g/km
Żużycie paliwa3,5 L/100km - 5,8 L/100km
 

Użyteczny na co dzień jak nowa Dacia Dokker

Dacia|
null
© Dacia
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Dacia Dokker może wygodnie przewieźć pięć osób, zapewniając jednocześnie dużo miejsca na bagaże. Dzięki pojemności 800 litrów i długości części ładunkowej wynoszącej 1,16 m, Dokker może poszczycić się największym bagażnikiem w tym segmencie.

Standardowo Dokker jest wyposażony w boczne przeszklone drzwi. Drugie drzwi boczne są dostępne w opcji lub w standardzie w zależności od wersji wyposażenia. Otwierające się na szerokość 703 mm ułatwiają bezpieczny dostęp do tylnych miejsc bez konieczności wychodzenia na jezdnię w przypadku zaparkowania wzdłuż ulicy.

Z tyłu jest bardzo dużo miejsca. Dzięki wysokości 1065 mm liczonej od siedzenia do dachu, szerokości na wysokości ramion 1458 mm i promieniowi na wysokości kolan wynoszącemu 177 mm, pasażerowie siedzący z tyłu mają zapewniony duży komfort.

Prosta do złożenia tylna kanapa dzielona w układzie 2/3-1/3 zapewnia duży wybór konfiguracji. Poszczególne części oparcia tylnej kanapy można złożyć na siedzenie za pomocą dźwigni znajdującej się w górnej części oparcia.

Można również złożyć kanapę „w portfel” opierając ją o oparcie przednich siedzeń, co pozwala uzyskać płaską podłogę o długości 1,57 m oraz pojemność użyteczną wynoszącą 3 m3.

Jeden z najbardziej praktycznych samochodów w tej kategorii
Dzięki swoim wymiarom (długość: 4,36 m, szerokość: 1,75 m i wysokość: 1,81 m) Dacia Dokker Van może poszczycić się dużą pojemnością ładunkową wynoszącą 3,3 m3 oraz długością załadunku równą 1,9 m.

Pojemność ładunkową można zwiększyć dzięki pomysłowej opcji Dacia Easy Seat. Jest to wielofunkcyjne siedzenie pasażera: można je złożyć do położenia stolika lub ustawić pionowo przy schowku w desce rozdzielczej, uwalniając w ten sposób przestrzeń ładunkową o długości 2,42 m.

Siedzenie to można również wyjąć z samochodu: przestrzeń ładunkowa zwiększa się wówczas do 3,9 m3. Ta ostatnia konfiguracja ułatwia załadunek przedmiotów o długości do 3 metrów (długość załadunku: 3,11 m). Są to najlepsze parametry na rynku i plasują Dacię Dokker Van wśród najbardziej funkcjonalnych samochodów w tym segmencie.

Te różne konfiguracje można uzyskać nie zmniejszając komfortu pasażera, ponieważ Dacia Easy Seat posiada również regulację położenia wzdłużnego i kąta pochylenia oparcia.

Maksymalna ładowność Dacii Dokker Van sięga 750 kg.

W zależności od wersji i przepisów obowiązujących w poszczególnych krajach, kabina może być oddzielona od części ładunkowej za pomocą przeszklonej ścianki działowej na całej swojej szerokości, uchylnej kraty lub osłony rurowej dostępnej w niektórych krajach. Te dwa ostatnie rozwiązania pozwalają na złożenie siedzenia pasażera (opcja Dacia Easy Seat) i zwiększenie pojemności użytkowej przy jednoczesnym zabezpieczeniu miejsca kierowcy.

Dokker Van jest w standardzie wyposażony w szerokie przesuwne drzwi boczne. Drugie drzwi są dostępne w opcji. Są bardzo solidne, ale otwiera się je bez wysiłku. Ułatwiają one dostęp do części ładunkowej.

Dwuskrzydłowe, asymetryczne drzwi tylne otwierają się pod kątem 90°. Posiadają specjalną blokadę, która uniemożliwia zatrzaśnięcie drzwi przez podmuch wiatru.

Blokadę można w prosty sposób zwolnić za pomocą klamki umieszczonej na wewnętrznej stronie drzwi i otworzyć je pod kątem 180°.

Liczne schowki
Aby ułatwić korzystanie z samochodu na co dzień, został on wyposażony w liczne funkcjonalne i ergonomiczne schowki. Ich łączna pojemność w kombivanie wynosi 44,2 litra. Duży, otwarty schowek w desce rozdzielczej może pomieścić laptopa lub dokumenty w formacie A4.

Dokker może być również wyposażony w zamykany schowek w desce rozdzielczej (w zależności od wersji) o pojemności 6,6 litra oraz łatwo dostępny schowek nad przednią szybą (w zależności od wersji) o pojemności 12 litrów. Po lewej stronie kierowcy w zasięgu ręki znajduje się mały zamykany schowek (bardzo praktyczne miejsce np. na monety).

W przednich drzwiach jest miejsce na butelkę o pojemności 1,5 litra. Pasażerowie mają również do dyspozycji dwa uchwyty na kubki oraz kieszeń w konsoli centralnej.

Kombivan jest wyposażony w uchwyt na butelkę o pojemności 0,5 litra w tylnej części konsoli centralnej oraz dodatkowe nieduże schowki w drzwiach i kieszenie w oparciach przednich siedzeń (w zależności od wersji).

W Dacii wykorzystano również know-how Renault w zakresie dodatkowych adaptacji przeznaczonych dla klientów z różnych branż. Marka współpracuje z autoryzowanymi przez Renault producentami zabudowy, oferującymi liczne wersje specjalistyczne. Karetki, pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych, izotermy/chłodnie, samochody warsztatowe lub interwencyjne (możliwe są różne zabudowy Dacii Dokker Van, zgodnie z filozofią marki). Gama ofertowa specjalnych adaptacji jest aktualnie opracowywana.

Aby spełnić zróżnicowane oczekiwania klientów, Dacia oferuje bogatą gamę akcesoriów oraz wyposażenia wnętrza. Jest wśród nich wyposażenie podnoszące komfort lub zwiększające możliwości ładunkowe: centralny podłokietnik, system DVD, organizer montowany na oparciu przedniego siedzenia, foteliki dla dzieci, przenośna lodówka, box dachowy, krata montowana za tylnymi siedzeniami (w kombivanie) itd.

Oferta wersji dostawczej jest wzbogacona o liczne akcesoria przydatne w pracy: drewniane zabezpieczenia ścian, osłony nadkoli, schowki, drewniane szafki, stalowe relingi, kraty na szyby tylnych drzwi itd.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama