/  /  /  /  / Nowy Duster coraz bliżej
Dacia Duster

Dacia Duster

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Duster coraz bliżej

null
© Renault
nullnullnull

Prawdopodobnie już niebawem będzie można zamawiać zmodernizowanego Dustera. Samochód po face-liftingu będzie miał zmienione wnętrze i lekko zmodyfikowane nadwozie, które prezentuje się bardziej dojrzale.

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia Dustera po liftingu z logo Renault. Samochód pod francuską marką jest sprzedawany w wielu krajach, np. w Rosji. To co najbardziej odróżnia go od obecnie oferowanej wersji jest zmodyfikowane wnętrze, które wykorzystuje elementy z debiutującej niedawno Dacii Lodgy. Nowa deska rozdzielcza, system audio i zmienione pokrętła do regulacji nawiewu prezentują się znacznie lepiej niż te w obecnym modelu.

Jedną z nowości jest przeniesienie często krytykowanych przez kierowców przycisków do otwierania szyb z konsoli środkowej na drzwi i to zarówno w pierwszym jak i drugim rzędzie siedzeń. Elektryczna regulacja lusterek pozostała między fotelami. W podsufitce wygospodarowano praktyczną konsolę z uchwytami na okulary.

Z zewnątrz samochód odróżnia większy grill, a także chromowane lusterka i chromowana listwa nad tylną tablicą rejestracyjną z napisem Duster. Nie wiadomo jeszcze, czy pod maskę trafi silnik 1.2 TCE o mocy 115 KM, jaki montowany jest w Lodgy, ani czy w planach polskiego importera jest wprowadzenie do oferty benzynowej jednostki 2.0l o mocy 135 KM z przekładnią automatyczną, które są oferowane na wybranych rynkach.

Dacia Duster przebojem zdobywa polski rynek. W tym roku, w okresie od stycznia do kwietnia zarejestrowanych zostało już 2 101 sztuk tego auta, co stanowi 65% sprzedaży Dacii w Polsce.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama