/  /  /  /  / Nowa Dacia Sandero Stepway kosztuje od 40 900 złotych
Dacia Duster

Dacia Duster

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowa Dacia Sandero Stepway kosztuje od 40 900 złotych

null
© Dacia
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Nowa Dacia Sandero Stepway wchodzi do salonów sprzedaży z dwoma wariantami wyposażenia do wyboru (Ambiance i Laureate), które mają zaspokoić oczekiwania szerszej grupy klientów. Cena wersji bazowej została ustalona w Polsce na 40 900 złotych.

Za 40 900 złotych można będzie kupić model Dacia Sandero Stepway Ambiance, wyposażony w silnik TCe 90, który jak zapowiada generalny importer będzie dostępny na początku przyszłego roku.

Ta sama jednostka występować również będzie dla wyższej wersji wyposażeniowej Stepway Laureate (cena od 45 600 złotych).

Aktualnie w gamie nowego Sandero Stepway dostępny jest natomiast wysokoprężny silnik 1.5 dCi 90. Dla wersji wyposażeniowej Ambiance ceny zaczynają się od 46 700 złotych, natomiast odmiana Laureate została z omawianym silnikiem wyceniona na 51 400 złotych.

Nowa Dacia Sandero z cennikiem

Dostępny w standardzie pakiet Look Stepway obejmuje takie elementy jak przednia i tylna osłona podwozia w kolorze matowego chromu, dwukolorowe relingi dachowe (czarne/matowy chrom), naklejki Stepway na przednich drzwiach, czarne osłony nadkoli oraz zwiększony prześwit.

W celu zapewnienia maksymalnej ochrony użytkownikom w Sandero Stepway zastosowano rozwiązania bezpieczeństwa inżynierów z Grupy Renault. Pasy bezpieczeństwa wyposażone zostały w ograniczniki siły napięcia chroniące klatkę piersiową w przypadku uderzenia. Auta wyposażone są również w system mocowania Isofix na dwóch tylnych miejscach bocznych, służący do łatwego i stabilnego montażu fotelików dziecięcych. Już najprostsze warianty wyposażenia oferują przednie i poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne poduszki z przodu oraz układ dynamicznej kontroli toru jazdy ESP.

Nowa Dacia Sandero Stepway oferuje w gamie silnikowej jednostki TCe 90 oraz dCi 90 do wyboru. Według danych fabrycznych, wersja z silnikiem TCe 90 wykazuje średnie zużycie rzędu około 5,4 l/100 km oraz emisję spalin wielkości 125 g/km.

Z kolei wysokoprężny silnik dCi 90 otrzymał znak Dacia eco², czyli gwarancję niskiego zużycia paliwa i emisji CO2: według danych fabrycznych jest to około 4,1 l/100 km (emisja CO2 105 g/km) w cyklu mieszanym.

Nowe Sandero oraz Sandero Stepway pojawią się w salonach Dacii na przełomie listopada i grudnia, natomiast wiosną przyszłego roku do sprzedaży wejdzie nowa Dacia Logan.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama