/  /  /  /  / Najlepiej sprzedające się wersje Dacii Duster w Polsce to...
Dacia Duster

Dacia Duster

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Najlepiej sprzedające się wersje Dacii Duster w Polsce to...

null
© Dacia
null

Dotychczas zarejestrowano w Polsce łącznie 11 900 egzemplarzy modelu Dacia Duster. W rankingu najpopularniejszych wersji silnikowych największy udział w sprzedaży ma jednostka benzynowa 1.6 105 KM.

W roku ubiegłym omawiana wersja silnikowa (1.6 16V 105 KM) zdobyła uznanie około 43% wszystkich klientów rejestrujących nowego Dustera w Polsce. Miejsce drugie w tym rankingu zapewnił sobie motor wysokoprężny 1.5 dCi 110, na który w całym roku ubiegłym przypadł udział rzędu 33,5%.

Od pewnego czasu firma oferuje na rynku polskim Dustera w wersji na LPG. W roku ubiegłym odmiana 1.6 16V 110 LPG zapewniła sobie udział w całości rejestracji na poziomie około 12,7%. Dane za pierwszy kwartał roku bieżącego wskazują na rosnącą popularność omawianej wersji silnikowej, która zapewniła sobie udział już rzędu 13,8%.

Obecność w gamie Dacii Duster wersji na LPG może być przyczyną wyjaśniającą to, dlaczego w rejestracjach SUV rumuńskiego auta obserwuje się lekki spadek udziału samochodów z napędem 4x4. W roku ubiegłym pojazdy z tego typu napędem stanowiły około 38,7% rejestracji Dustera; w ciągu pierwszego kwartału roku bieżącego jest to natomiast wolumen na poziomie 33,5%.

Cennik Dacia Duster

W rankingu najpopularniejszych wersji wyposażeniowych na polskim rynku zdecydowanie dominuje poziom Laureate. Według danych za cały rok ubiegły udział wyniósł nieco ponad 70%.

Na względnie stałym poziomie przez wszystkie dotychczasowe lata utrzymuje się zainteresowanie klientów podstawową wersją wyposażeniową Duster, która stanowi jednak stosunkowo niewielki udział na poziomie maksymalnie 2,6% łącznego wolumenu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama