/  /  /  /  / Modele Grupy Renault docenione w rankingu ADAC
Dacia Duster

Dacia Duster

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Modele Grupy Renault docenione w rankingu ADAC

Renault|
null
© Dacia
null

Miesiąc temu niemiecki automobilklub ADAC opublikował najnowszą edycję szeroko komentowanego rankingu awaryjności samochodów. Wysokie noty w zestawieniu uzyskały m.in. produkty Grupy Renault, w tym model Dacia Sandero.

Najwyższą ocenę 'bardzo niska awaryjność' przyznano modelom Renault Twingo (auta w roczników 2007-2011), Renault Clio (2008-2011), Renault Scenic (2007-2011) oraz Renault Megane (2008-2011).

Pewnym zaskoczeniem dla niektórych może też być ocena wystawiona przez ADAC modelowi Dacia Sandero, który ostatecznie zajął wysokie, czwarte miejsce w statystykach awaryjności aut segmentu B.

Ranking awaryjności ADAC 2011

Samochód firmowany logo rumuńskiej marki, która obecnie należy do Grupy Renault, uzyskał najwyższą ocenę 'bardzo niska awaryjność' dla egzemplarzy z rocznika 2009 oraz 2010, natomiast modelom z rocznika 2011 wystawiono ocenę dobrą ('niska awaryjność').

Dacia to numer 1 w rankingu jakości

Ranking ADAC edycja 2011 powstał na podstawie zgłoszeń kierowanych przez właścicieli aut, które uległy awarii na trasie. Są to samochody w wieku od jednego do sześciu lat, które były produkowane w gruntownie niezmienionej formie przez okres co najmniej trzech lat, a liczba rejestracji to przynajmniej 10 000 egzemplarzy rocznie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama