/  /  /  / Dacia Duster może mieć usterkę
Dacia

Dacia

Zmień
Dacia to rumuńska marka samochodów osobowych, która od chwili powstania miała ścisłe powiązania z Renault. Oferuje auta w przystępnej cenie, charakteryzujące się nowoczesną technologią zaczerpniętą od swojego francuskiego właściciela.
Dowiedz się więcej o marce
 

Dacia Duster może mieć usterkę

UOKIK|

Jak poinformowała firma Renault Polska, wybrane egzemplarze modelu Dacia Duster 4x4 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Renault Polska, wybrane egzemplarze modelu Dacia Duster 4x4 (auta wyprodukowane do 12 kwietnia 2011) mogą potencjalnie mieć usterkę.

Otóż w przypadku nagromadzenia się śniegu na wsporniku mocującym przewód elastyczny hamulców tylnych lewego i prawego, możliwe jest pęknięcie sztywnego przewodu tylnego zacisku hamulcowego w miejscu mocowania do cylinderka hamulcowego.

W warunkach silnego zaśnieżenia może to prowadzić do nagłej utraty skuteczności hamowania połączonej z zaświeceniem się kontrolki na zestawie wskaźników.

Na rynku polskim omawianą kampanią naprawczą objęte są 1162 samochody Dacia Duster (lista numerów VIN patrz tutaj).

Generalny importer poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o sytuacji i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu dokonania sprawdzenia auta i ewentualnej wymiany przewodów hamulcowych kół tylnych, jeśli będzie to wskazane.

Bliższych informacji związanych z kampanią serwisową udziela Renault Polska (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel. 22 541 10 00/02, faks 22 541 10 01; www.renault.com.pl, e-mail: kontakt.klient@renault.com.pl, infolinia: 22 575 99 99).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama