/  /  /  / Projekt Fiata i PSA będzie kontynuowany
Citroen

Citroen

Zmień
Citroen to francuska marka wytwarzająca samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Logo firmy (zazębienie daszkowe) jest w szczególny sposób związane z Polską. Twórca firmy podróżując przez Polskę nabył bowiem patent na wytwarzanie maszyny do obróbki zębatych kół daszkowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Projekt Fiata i PSA będzie kontynuowany

ANE (Luca Ciferri)|
null
© FIAT
null

Jak informuje serwis Automotive News Europe, koncerny Fiat SpA oraz PSA Peugeot Citroen zamierzają kontynuować współpracę, której owocem są trzy samochody dostawcze: Fiat Ducato oraz Citroen Jumper i Peugeot Boxer.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jest to informacja o tyle ważna, że PSA Peugeot Citroen realizuje jednocześnie strategiczny projekt, jakim jest stworzenie aliansu z General Motors.

Siostrzane modele wymienione powyżej produkuje spółka joint-venture SevelSud w Val Di Sangro (Włochy). Roczne moce produkcyjne wynoszą do 250 000 egzemplarz rocznie.

Cały artykuł z Automotive News Europe znaleźć można TUTAJ.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama