/  /  /  / Nadjeżdża nowy SUV klasy kompakt
Citroen

Citroen

Zmień
Citroen to francuska marka wytwarzająca samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Logo firmy (zazębienie daszkowe) jest w szczególny sposób związane z Polską. Twórca firmy podróżując przez Polskę nabył bowiem patent na wytwarzanie maszyny do obróbki zębatych kół daszkowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nadjeżdża nowy SUV klasy kompakt

Citroen|
null
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Podczas zakończonej już wystawy w Genewie miała miejsce światowa premiera nowego modelu Citroen C4 Aircross. Samochód należy do notującego stały wzrost popularności segmentu kompaktowych SUV.

Począwszy od kwietnia Citroen rozbudowuje gamę produktową o nową propozycję, ruszając na podbój dynamicznie rozwijającego się rynku. C4 Aircross reformuje tradycyjne kanony kompaktowego SUV-a, umiejętnie łącząc stylistykę z technologiczną innowacyjnością.

Jak twierdzi producent, nowa sylwetka posiada wszelkie atuty, aby idealnie dostosować się do współczesnego stylu życia, w poszukiwaniu ucieczki od codzienności:
- mocny i elegancki styl wyrażający wartości Citroena;
- inteligentny układ przenoszenia napędu umożliwiający pełne wykorzystanie napędu na cztery koła w zależności od potrzeb, z możliwością ręcznego wyboru jednego z trzech trybów pracy (2WD, 4WD i Lock);
- poziom emisji CO2 nie przekraczający 119g/km w wersji HDi 115 z napędem na dwa koła, który zapewnia modelowi pozycję lidera w swojej kategorii pod względem poziomu emisji CO2. Technologia Stop&Start jest oferowana w większości wersji silnikowych;
- budowa, która umiejętnie łączy kompaktowe wymiary (długość 4,34 m) z przestronnością wnętrza oraz pojemnością bagażnika (442 l);
- komfort i przyjemność jazdy na miarę sukcesu kompaktowych samochodów marki;
- poczucie spokoju i bezpieczeństwa na pokładzie, na które składa się podwyższona pozycja kierowcy, panoramiczny przeszklony dach oraz ergonomiczne stanowisko kierowcy, zwiększające komfort jazdy i ułatwiające codzienną obsługę;
- szeroki wachlarz wyposażenia: system nawigacji NaviDrive z ekranem dotykowym i radarem cofania, otwieranie i uruchamianie bez kluczyka, system hi-fi Rockford, serwer muzyczny.

Citroen C4 Aircross oferowany w wersji z napędem na dwa koła i na cztery koła będzie dostępny w sprzedaży w pierwszym półroczu.

Specjalnie z okazji genewskiego salonu Citroen C4 Aircross został zaprezentowany w unikalnej edycji w kolorze Vapor Grey z powierzchniowym efektem „szronu”.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama