/  /  /  / Francuski van doceniony w Niemczech
Citroen

Citroen

Zmień
Citroen to francuska marka wytwarzająca samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Logo firmy (zazębienie daszkowe) jest w szczególny sposób związane z Polską. Twórca firmy podróżując przez Polskę nabył bowiem patent na wytwarzanie maszyny do obróbki zębatych kół daszkowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Francuski van doceniony w Niemczech

Citroen|
null
© Citroen
null

Citroen C4 Picasso otrzymał Złotą Kierownicę w kategorii vanów. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest przez niemieckie magazyny Bild am Sonntag i Auto Bild oraz inne europejskie czasopisma branżowe z grupy Auto Bild.

Wspomniana nagroda dotyczy obydwu wersji minivana nowego C4 Picasso (5- oraz 7-miejscowej), na które od momentu wprowadzenia na rynek złożono już prawie 43 000 zamówień.

Nowy Citroen C4 Picasso dysponuje istotnymi atutami, które zapewniają mu silną pozycję na rynku minivanów: mocny i wyrazisty styl, wnętrze utrzymane w stylistyce loftu, nowoczesne technologie służące komfortowi jazdy i jeszcze bardziej wydajne silniki z wersją o rekordowo niskiej w tej kategorii emisji, wynoszącej zaledwie 98 g CO2/km.

C4 Picasso zainaugurował nową modułową platformę koncernu PSA Peugeot Citroen, oznaczoną jako EMP2 (Efficient Modular Platform 2), co pozwoliło zredukować masę pojazdu o 140 kg. Model ten jako pierwszy samochód grupy korzysta również ze spełniającego normy Euro 6 silnika BlueHDi, który wyposażony został w moduł SCR, tj. najskuteczniejszą technologię redukcji emisji tlenków azotu (-90%) oraz CO2.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama