/  /  /  / Będą zmiany w strukturze spółki Sevel Nord
Citroen

Citroen

Zmień
Citroen to francuska marka wytwarzająca samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Logo firmy (zazębienie daszkowe) jest w szczególny sposób związane z Polską. Twórca firmy podróżując przez Polskę nabył bowiem patent na wytwarzanie maszyny do obróbki zębatych kół daszkowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Będą zmiany w strukturze spółki Sevel Nord

FGA PSA|
null
© FIAT
null

PSA Peugeot Citroen oraz Fiat Group Automobiles prowadzą dalsze rozmowy w sprawie przyszłości spółki joint-venture w Sevel Nord (Francja) po tym, jak w maju ubiegłego roku poinformowano, że dotychczasowa umowa o współpracy nie zostanie przedłużona po roku 2017.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W fabryce Sevel Nord powstają egzemplarze furgonów Peugeot Expert, Citroen Jumpy oraz Fiat Scudo.

W związku z prowadzonymi negocjacjami projekt umowy został przedstawiony radzie zakładowej w Sevel Nord, zakładający przekazanie udziałów Fiat Group Automobiles w spółce joint-venture Sevel Nord na rzecz PSA Peugeot Citroen z dniem 31 grudnia 2012 lub wcześniej.

Zgodnie z projektem tego porozumienia, fabryka Sevel Nord ma kontynuować produkcję lekkich pojazdów użytkowych dla obu koncernów do czasu wejścia w życie nowych standardów emisji spalin pod koniec roku 2016.

Strony spodziewają się, że ostateczna umowa dotycząca wszystkich wymienionych kwestii zacznie obowiązywać przed końcem bieżącego roku.

Zaznacza się, że powyższy projekt nie ma skutków dla innych programów współpracy między PSA Peugeot Citroen oraz Fiat Group Automobiles, w tym joint-venture Sevel Sud w Val di Sangro (Włochy), który będzie nadal funkcjonował na obecnych zasadach.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama