/  /  /  /  / Polska: Ceny Citroena Nemo
Citroen Nemo

Citroen Nemo

Zmień
SegmentLekkie dostawcze / Van
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: Ceny Citroena Nemo

Citroen Polska|(2008-01-16 17:16)
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Gama lekkich samochodów dostawczych marki Citroen poszerza się o nowy model: Nemo Van. To wyczekiwane z dużym zainteresowaniem auto można będzie kupić w cenie od 35 900 zł netto (43 800 zł brutto).

Kliknij, aby powiększyćW obliczu dużego natężenia ruchu miejskiego i utrudnień na drogach dojazdowych do aglomeracji, jak również ograniczeń narzuconych transportowi drogowemu, Nemo jest doskonałym samochodem dostawczym do swobodnego przemieszczania się po ulicach miast. Dzięki małym rozmiarom, optymalnej przestrzeni wnętrza, pomysłowym rozwiązaniom i oszczędnej eksploatacji nowy model w ujmującym stylu spełnia wymagania klientów kompaktowych furgonetek.

Kompaktowy, a jednocześnie przestronny Nemo wyróżnia się:
- zwartą budową zewnętrzną o długości 3,86 m i zwrotnością, które zapewniają mu swobodę poruszania się w mieście równą małemu samochodowi osobowemu;
- pomysłową koncepcją, dzięki której pomimo niedużych rozmiarów zewnętrznych oferuje bardzo dobre parametry użytkowe (objętość użytkowa wynosząca 2,5 m3 i ładowność 610 kg) oraz praktyczne rozwiązania w postaci asymetrycznych skrzydłowych drzwi tylnych oraz pojedynczych lub podwójnych przesuwnych drzwi bocznych o dużych rozmiarach;
- adaptowalnym siedzeniem dla pasażera Extenso o licznych konfiguracjach.

Kliknij, aby powiększyćUmiarkowana cena oraz oszczędna eksploatacja w połączeniu z ekologicznymi silnikami o niskim zużyciu paliwa (119 g CO2/km w wersji z silnikiem wysokoprężnym) sprawiają, że Nemo zajmuje wiodącą pozycję w swoim segmencie.

Ponadto, model oferuje pasażerom parametry godne samochodu osobowego: nowoczesność stylu i wystroju, komfort, ergonomiczne przełączniki, doświetlenie wnętrza i bezpieczeństwo.

Nowoczesny i waloryzujący styl Nemo wywołuje uczucie sympatii, dodatkowo podkreślając zalety nowego samochodu dostawczego Citroena. Solidna sylwetka zdradza przestronność wnętrza i praktyczność użytkową samochodu.

Dzięki swym wymiarom zewnętrznym (długość 3,86 m, szerokość 1,72 m, wysokość 1,72 m lub 1,78 m z relingami dachowymi oferowanymi jako wyposażenie opcjonalne) Nemo przemieszcza się wszędzie z łatwością, szczególnie, że jego średnica okręgu zawracania wynosi jedynie 10,6 m między ścianami.

Kliknij, aby powiększyćDostosowanym do warunków miejskich rozmiarom zewnętrznym towarzyszy duża  przestrzeń wewnętrzna. Przy długości przestrzeni ładunkowej na poziomie podłogi wynoszącej 1,52 m, szerokości między nadkolami 1,05 m i maksymalnej wysokości 1,18 m, Nemo oferuje pojemność przestrzeni ładunkowej wynoszącą 2,5 m3 za przednimi siedzeniami. Niezależnie od wersji ładowność samochodu wynosi 610 kg.

Dolny próg ładunkowy, który stanowi istotne kryterium przy przewozie ciężkich przedmiotów, znajduje się na wysokości 53 cm od ziemi.

Kliknij, aby powiększyćAby dodatkowo zwiększyć przystosowanie samochodu do warunków miejskich, a jednocześnie rozszerzyć zakres możliwych zastosowań samochodu, Nemo proponuje „pakiet terenowy”, który obejmuje podwyższone zawieszenie, koła 15-calowe, osłonę pod silnikiem i wzmocnienia boczne (szersze listwy boczne, zabezpieczenia dolnego pasa karoserii, osłonę przedniego zderzaka, fartuchy przeciwbłotne). W tej wersji Nemo może pokonywać trasy w trudniejszym terenie, zarówno w mieście, jak i poza miastem.

Nemo stanowi propozycję samochodu o kompaktowych wymiarach, otwierającego gamę samochodów dostawczych Citroena. Ten czwarty model uzupełnia już istniejącą ofertę, obejmującą modele Berlingo, Jumpy i Jumper.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen Nemo