/  /  /  /  / Dwie ważne nowości Citroena
Citroen Jumpy

Citroen Jumpy

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Kombi Van
Emisja CO2--
Żużycie paliwa--
 

Dwie ważne nowości Citroena

Citroen|
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnull

Nowy Citroen C-Elysee zostanie wprowadzony do sprzedaży z końcem roku. Auto spełnia pod względem stylu i funkcjonalności oczekiwania klientów poszukujących atrakcyjnego samochodu trójbryłowego w przystępnej cenie.

Citroen przyspiesza rozwój na światową skalę i umacnia pozycję marki globalnej. Po Europie, Rosji i Ameryce Łacińskiej, 28 czerwca linia DS zostaje wprowadzona do sprzedaży w Chinach. Jednocześnie Citroen wzbogaca i modernizuje gamę główną, oferując dwa nowe modele.

Marka pragnie wzmocnić w ten sposób swoją ofertę produktową, ze szczególnym ukierunkowaniem na segment C, inwestując w rynki międzynarodowe o silnym potencjale wzrostu takie jak Basen Morza Śródziemnego, Chiny oraz Rosja.

Samochody kompaktowe stanowią największą część sprzedaży na rynku motoryzacyjnym (ponad 20 mln sztuk w 2011 roku, co stanowiło blisko 1/3 światowej sprzedaży samochodów osobowych).

Wychodząc naprzeciw charakterystycznym cechom tego segmentu, w którym trójbryłowa sylwetka dominuje w 43% w Rosji i w 79% w Chinach, Citroen wprowadza nowy model C-Elysee oraz C4 L, który stanowi wersję Lounge modelu C4. Obydwa modele o wyraźnie określonym przeznaczeniu zajmują przypisane im odrębne i komplementarne pozycje rynkowe.

Zaprojektowane we Francji z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia międzynarodowych zespołów Citroena, auta stanowią wyraz najlepszych osiągnięć marki pod względem stylu, technologii produkcji i jakości.

Nowy C-Elysee spełnia oczekiwania wymagających klientów, którzy poszukują atrakcyjnego samochodu trójbryłowego w przystępnej cenie. Model charakteryzuje się zrównoważonym i solidnym stylem, który potwierdza przynależność do marki. Innowacyjna koncepcja sprawia, że Citroen C-Elysee oferuje przestronne wnętrze (przestrzeń na miarę modeli z wyższych segmentów, bagażnik o pojemności 506 litrów VDA) dzięki najdłuższemu w tej kategorii rozstawowi osi wynoszącemu 2,65 m.

Jak zapewnia producent, C-Elysse z powodzeniem spełnia rolę samochodu rodzinnego. Może być wyposażony w liczne urządzenia poprawiające komfort takie jak klimatyzacja z cyfrowym wyświetlaczem czy radio samochodowe MP3 z zestawem głośnomówiącym Bluetooth.

W niektórych krajach model będzie też dostępny z silnikiem 1.0 VTi 72 najnowszej generacji, który dzięki zastosowanej technologii łączy osiągi z ograniczonym zużyciem paliwa oraz trwałością.

Marka wykorzystała swoje doświadczenie w zakresie układu jezdnego i jakości wykończenia. Zastosowane rozwiązania były przedmiotem testów w różnych częściach świata i we wszystkich warunkach drogowych, by zagwarantować niezawodność niezależnie od okoliczności. Są to niepodważalne argumenty przy zakupie samochodu w długoterminowej perspektywie.

Premiera rynkowa produkowanego w Vigo (Hiszpania) Citroena C-Elysee jest planowana pod koniec tego roku, w pierwszej kolejności w Turcji, Europie Środkowej, a także w Algierii.

Kilka słów o modelu Citroen C4 L
Citroen C4 L uzupełnia ofertę marki w segmencie C. Na pierwszy rzut oka widoczny jest elegancki charakter Citroena C4 oraz wyróżniające markę cechy: najwyższa jakość wykończenia, komfort zawieszenia i wyjątkowa przyjemność jazdy. Model jest debiutanckim projektem centrum stylistycznego w Szanghaju. Uwagę zwracają eleganckie i dynamiczne linie sylwetki podkreślone charakterystycznymi światłami z przodu i z tyłu.

We wnętrzu kierowca i pasażerowie odbywają przyjemną podróż dzięki doskonałemu komfortowi akustycznemu i termicznemu, a także dzięki z tyłu w klimacie Lounge (wydłużony rozstaw osi, klubowe fotele, możliwość ustawienia oparć pod kątem 29 stopni, komfortowe zagłówki) oraz nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym poprawiającym komfort jazdy (np. bezkluczykowy dostęp i uruchamianie pojazdu, system nawigacji z dotykowym ekranem i kamera cofania, podgrzewana integralna szyba przednia, jonizator powietrza).

Citroen C4 L oferuje silniki benzynowe najnowszej generacji: 1.6 THP 155/170 (w niektórych krajach), opracowane we współpracy z BMW Group, oraz 1.6 VTi 135.

Wszystkie silniki mogą współpracować z nową, sekwencyjną automatyczną 6-przełożeniową skrzynią biegów.

Aby w pełni zaspokoić specyficzne potrzeby poszczególnych rynków, Citroen C4 L będzie produkowany w każdej ze stref sprzedaży: w Wuhan na rynek chiński od końca tego roku i w Kałudze na rynek rosyjski od pierwszego półrocza 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen Jumpy