/  /  /  /  / Citroen Jumpy wybrany autem dostawczym roku 2008
Citroen Jumpy

Citroen Jumpy

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Kombi Van
Emisja CO2--
Żużycie paliwa--
 

Citroen Jumpy wybrany autem dostawczym roku 2008

Citroen Polska|(2007-10-29 11:29)
null
© Citroen
nullnullnullnull

Dzięki ofercie innowacyjnych modeli dokładnie spełniających oczekiwania użytkowników, Citroen jest jednym z czołowych producentów na rynku lekkich aut dostawczych. Pozycja marki uległa dalszemu wzmocnieniu wraz z wyborem modelu Jumpy "Samochodem Dostawczym Roku 2008".

Jury przyznające tę nagrodę, składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 20 europejskich państw, ogłosiło swój werdykt podczas dnia prasowego na wystawie branżowej RAI w Amsterdamie. Citroen Jumpy zdobył ten zaszczytny tytuł, uzyskując 108 punktów na 140 możliwych i znacznie wyprzedzając pozostałych kandydatów.

Nowy Citroen Jumpy, wprowadzony do sprzedaży w styczniu bieżącego roku, został sprzedany w ilości ponad 22 tys. sztuk w 28 krajach Europy. Auto stanowi idealne uzupełnienie gamy obejmującej pojazdy Berlingo i Jumper, która wkrótce wzbogaci się o nowy, najmniejszy w tej gamie model - Nemo, po raz pierwszy zaprezentowany na Salonie w Amsterdamie. Dzięki kompleksowej ofercie Citroen jest w stanie spełnić potrzeby użytkowników lekkich samochodów dostawczych w niemal pełnym zakresie (o ładowności od 600 kg do 2 ton i przestrzeni użytkowej od 2,5 do 17 m3).

Dzięki nowoczesnej ofercie dostosowanej do tendencji panujących na rynku lekkich samochodów dostawczych marka Citroen zdobyła w ciągu dziewięciu pierwszych miesięcy roku 9,6% udziału w rynku europejskim (28 krajów) i uplasowała się na wielu rynkach na jednym z wiodących miejsc: na pierwszym w Hiszpanii, drugim w Belgii, trzecim - we Francji i Portugalii. Obecnie co piąty sprzedany na świecie samochód marki Citroen to lekki samochód dostawczy, a co dziesiąty lekki samochód dostawczy sprzedany w Europie to Citroen. Wynik ten pokazuje wagę, jaką marka przywiązuje do rynku lekkich samochodów dostawczych.

Nowy Jumpy, całkowicie zmieniony w stosunku do poprzedniej wersji, zdobył uznanie jury przyznającego tytuł samochodu dostawczego roku dzięki swoim licznym atutom:
- atrakcyjnemu i dynamicznemu stylowi,
- zróżnicowanej ofercie wersji nadwoziowych obejmującej furgony pełne i przeszklone, podwozia z kabiną przeznaczone do zabudowy, a także nadwozia „kombi” do przewozu osób,
- szerokiemu wyborowi kombinacji przestrzeni użytkowej, ładowności i długości użytkowej,
- oszczędnym, a jednocześnie zapewniającym znakomite osiągi silnikom,
- doskonałemu zachowaniu na drodze, również przy dużym obciążeniu i w ciężkich warunkach eksploatacji,
- licznym elementom wyposażenia podnoszącym komfort i bezpieczeństwo, takim jak tylne zawieszenie pneumatyczne, 6 poduszek powietrznych czy ESP.

Jumpy, będący wyznacznikiem nowych tendencji na tym rynku, jest prezentowany na stoisku marki Citroen podczas Salonu w Amsterdamie obok pozostałych lekkich pojazdów dostawczych marki (Nemo, Berlingo i Jumper) i nowego modelu SUV C-Crosser, prezentowanego w wersji przeznaczonej dla firm. Citroen wystawia również samochód koncepcyjny SUV Cruise-Crosser z napędem hybrydowym (silnik wysokoprężny i elektryczny) i możliwością przeniesienia napędu na trzecią oś, wykorzystywaną podczas jazdy po trudnej nawierzchni (piasek, śnieg).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen Jumpy