/  /  /  /  / Nowy Citroen Berlingo już z polskimi cenami
Citroen Jumper

Citroen Jumper

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Podwozie
Emisja CO2--
Żużycie paliwa--
 

Nowy Citroen Berlingo już z polskimi cenami

Citroen Polska|
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Firma Citroen Polska wprowadza do oferty zmodernizowany model Citroen Berlingo Multispace. Samochód w najtańszej wersji został wyceniony na 57 500 zł. Jest to wersja benzynowa 1.6 VTi 95 Attraction.

Nowy Citroen Berlingo Multispace jest następcą pierwszego kombivana w historii. Od czasu wejścia modelu na rynek w roku 1996 sprzedano prawie 1,4 miliona egzemplarzy wersji osobowej. Nazwa Multispace obejmuje od dziś wszystkie osobowe wersje modelu Berlingo.

Z przodu samochód ma większą, wydatniejszą osłonę chłodnicy z nowym logo marki i listwami sięgającymi aż do reflektorów. Kierunkowskazy znajdują się teraz z boku zespołu reflektora, a uwydatniające je niebieskie elementy sprawiają, że samochód ma jeszcze bardziej zdecydowany charakter.

W dolnej, dopasowanej do zderzaka części osłony chłodnicy mogą się znajdować reflektory przeciwmgłowe z funkcją statycznego doświetlania zakrętów i światła do jazdy dziennej LED. Poszerzony wlot powietrza zapewnia większą stabilność samochodu, a urodę reflektorów przeciwmgłowych podkreślają nowe chromowane elementy.

W niektórych wariantach górną część zderzaka przedniego zdobi dekoracyjna listwa w czarnym kolorze Noir Onyx (Black Pack), dopasowana do koloru lusterek i listew.

Z boku zmiany są widoczne w nowej stylistyce lusterek o bardziej aerodynamicznym kształcie pozwalającym ograniczyć zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej widoczności do tyłu.

Nowe kołpaki Airflow (zależnie od wersji) również odgrywają rolę w zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji spalin.

Nowy Berlingo Multispace występuje w sprzedaży w dziewięciu kolorach, z których dwa są nowe: brązowy Nocciola i niebieski Belle-ile.

Wewnątrz we wszystkich wersjach wyposażenia zmieniono również gamę kolorystyczną i wybór materiałów, a wszystko po to, aby nadać kabinie nowocześniejszy wystrój.

Przytulność i przemyślany projekt
Oprócz atrakcyjnego stylu nowy Citroen Berlingo Multispace zwraca także uwagę swoją konstrukcją, którą charakteryzuje wytrzymałość, praktyczność i przestronność. Auto umożliwia dostosowanie przestrzeni do potrzeb użytkownika, dzięki czemu model ten jest liderem w swoim segmencie. Może się w nim znajdować aż siedem foteli, które ustawia się niezależnie od siebie, zarówno w rzędzie drugim, jak i trzecim, co zapewnia pasażerom z tyłu znacznie większą wygodę.

Wysokie, przestronne wnętrze pozwala na zastosowanie systemu Modutop. Układ ten, wzorowany na wyposażeniu samolotów, składa się z szyb dachowych, niezliczonych schowków, w tym schowka nad bagażnikiem z dostępem z dwóch stron oraz osobnych nawiewów pasażerów oświetlenia dla pasażerów z tyłu.

Do tylnego bagażnika w systemie Modutop można dostać się z zewnątrz przez otwieraną szybę klapy tylnej.

Dynamika i ochrona środowiska dzięki emisji na poziomie 125 g CO2/km
Nowy Citroen Berlingo Multispace ma całą gamę dopracowanych silników o dynamicznych osiągach, które są jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego. W wersji 5-osobowej silniki HDi 75 i HDi 90 mają teraz emisję CO2 na poziomie 135 g/km (wcześniej 139 g/km).

Lepszy wynik jest związany przede wszystkim z udoskonaleniami aerodynamicznymi takimi jak nowe kołpaki Airflow i nowe boczne lusterka. Silnik HDi 110 zastąpiono silnikiem HDi 115, co zapewniło samochodowi dynamiczne osiągi.

Berlingo Multispace jest obecnie dostępny w czterech wersjach wyposażenia: Attraction, Seduction, Exclusive oraz XTR. Ostatnia wersja wyróżnia się z zawieszeniem podwyższonym o 10 mm, osłoną dolną silnika oraz dedykowanym pakietem stylizacyjnym (wstawki na zderzakach w kolorze srebrnym, nakładki na progi).

Ceny
wersje benzynowe:
0 1.6 VTi 95 Attraction: 57 500 zł
- 1.6 VTi 95 Seduction: 66 700 zł
- 1.6VTi 120 XTR: 75 950 zł
- 1.6 VTi 120 Exclusive: 79 250 zł
wersje diesel:
- 1.6 HDi 75 Attraction: 62 800 zł
- 1.6 HDi 75 Seduction: 72 000 zł
- 1.6 HDi 90 Attraction: 65 200 zł
- 1.6 HDi 90 Vitamin: 75 000 zł
- 1.6 HDi 90 Seduction: 74 400 zł
- 1.6 HDi 90 XTR: 79 750 zł
- 1.6 HDi 90 Exclusive: 83 050 zł
- 1.6 HDi 115 XTR: 84 250 zł
- 1.6 HDi 115 Exclusive: 87 550 zł
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen Jumper