/  /  /  /  / Citroen C4 Aircross czyli nowy kompaktowy SUV Francuzów
Citroen Jumper

Citroen Jumper

Zmień
SegmentŚrednie dostawcze / VanŚrednie dostawcze / Podwozie
Emisja CO2--
Żużycie paliwa--
 

Citroen C4 Aircross czyli nowy kompaktowy SUV Francuzów

Citroen|
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnull

Dostępny w zależności od silnika w wersji z napędem na jedną lub dwie osie, Citroen C4 Aircross zostanie wprowadzony do sprzedaży z końcem pierwszego półrocza 2012 i zajmie pozycję wśród liderów swej kategorii pod względem poziomu emisji CO2.

Po handlowym sukcesie nowego Citroena C4, którego produkcja przekroczyła próg 100 000 egzemplarzy od momentu wprowadzenia na rynek zaledwie rok temu, francuska marka uzupełnia gamę o unikalną propozycję: C4 Aircross.

SUV popularne jak nigdy dotąd

W tym nowym modelu Citroen odważnie reformuje tradycyjne kanony kompaktowego SUV-a. Umiejętnie łącząc stylistykę z technologiczną innowacyjnością, C4 Aircross dostosowuje się do współczesnego stylu życia, poszukując ucieczki od codzienności. Nowa sylwetka czerpie inspirację z wiedzy i doświadczenia marki, oferując połączenie zalet układu napędowego samochodu terenowego z komfortem i przyjemnością jazdy.

Oto nowy Peugeot 4008

Dostępny w zależności od silnika w wersji z napędem na jedną lub dwie osie Citroen C4 Aircross zostanie wprowadzony do sprzedaży z końcem pierwszego półrocza 2012 i zajmie pozycję wśród liderów swej kategorii pod względem poziomu emisji CO2.

Stylistyka
Citroen C4 Aircross czerpie swój styl w genach marki, łącząc dynamizm modeli gamy z muskularną bryłą samochodu terenowego. Mocne akcenty stylistyczne: horyzontalne linie przodu zostały podkreślone na końcach aerodynamicznymi wlotami powietrza, które nadają mu zwarty wygląd. Kształt pokrywy silnika widocznej z siedzenia kierowcy, poszerzone nadkola i zmniejszone zwisy pogłębiają wrażenie solidności, które wywołuje ta niespotykana sylwetka.

Dbałość o szczegóły widoczna jest na każdym kroku. Z przodu światła LED wbudowane pionowo w aerodynamiczne wloty powietrza tworzą identyfikację świetlną C4 Aircross, widoczny zarówno w dzień jak i w nocy. Kształt dużych, 18-calowych kół oraz tylne reflektory nawiązujące bezpośrednio do prototypu Hypnos optymalnie zwiększają przepływ powietrza, przyczyniając się do obniżenia poziomu emisji CO2.

C4 Aircross posiada kierunkowskazy w lusterkach bocznych, neony w tylnych reflektorach i kamerę cofania wbudowaną w chromowaną listwę tylnej klapy.

Wyrazisty styl nawiązuje bezpośrednio do stylistycznych wyróżników Citroena: z boku odwrócona płetwa rekina, która przypomina boczną, przeszkloną powierzchnię prototypu Hypnos jest ozdobiona chromowaną różą wiatrów potwierdzającą przynależność tego modelu do rodziny SUV-ów francuskiej marki.

Inteligentny układ przeniesienia napędu
Dzięki integralnemu układowi przenoszenia napędu najnowszej generacji C4 Aircross zapewnia optymalne trzymanie się drogi nawet w trudnych warunkach. To rozwiązanie technologiczne umożliwia stałą jazdę z napędem na cztery koła, zapewniając najkorzystniejszy rozkład momentu pomiędzy przednią i tylną oś.

W zależności od potrzeb, kierowca za pomocą pokrętła umieszczonego za dźwignią zmiany biegów ręcznie wybiera jeden z trzech trybów pracy: napęd na jedną oś (2WD) w celu optymalnego zużycia paliwa, napęd na obie osie (4WD), który automatycznie rozdziela moment pomiędzy osie, lub trybu Lock, który zwiększa moment przenoszony na tylną oś, aby poprawić parametry jezdne w trudnych warunkach.

Wzorcowy poziom emisji CO2
Zgodnie z podjętym przez markę zobowiązaniem na rzecz ochrony środowiska C4 Aircross zajmuje pozycję w gronie liderów swojej kategorii pod względem poziomu emisji CO2 w wersji z silnikiem HDi 110 współpracującym z mechaniczną 6-przełożeniową skrzynią biegów. Silnik HDi 110 będzie dostępny w wersji z napędem na jedną i obie osie, aby każdy mógł dobrać dla siebie model najlepiej odpowiadający jego stylowi życia.

Od momentu wprowadzenia na rynek C4 Aircross będzie też oferować osiągi silnika 1.8 HDi 150 (również dostępnego w wersji z napędem na 2 koła i na 4 koła i z mechaniczną 6-przełożeniową skrzynią biegów) oraz silnika benzynowego 1.6i (dostępnego w wersji z napędem na 2 koła z mechaniczną, 5-przełożeniową skrzynią biegów).

Kompaktowa budowa, zwrotność i przyjemność jazdy
Kompaktowe wymiary (długość 4,34 m; szerokość 1,80 m; wysokość 1,63 m) oraz zwrotność (średnica zawracania 10,6 m) sprawiają, że samochód z łatwością może poruszać się w ruchu miejskim.

Jego przestronność (5 miejsc) oraz pojemność bagażnika (442 l) godne samochodu klasy wyższej, spełniają wymagania nowoczesnego trybu życia. Układ zawieszenia oferujący optymalną syntezę komfortu i właściwości jezdnych był przedmiotem szczególnych starań.

Ucieczka od codzienności zaczyna się od zmiany punktu widzenia
C4 Aircross zapewnia kierowcy podwyższoną pozycję, która otwiera szeroką perspektywę, umożliwiając pokonywanie drogi z poczuciem spokoju i bezpieczeństwa. Duży, panoramiczny przeszklony dach pozwala podziwiać niebo nawet w mieście, rozświetlając wnętrze kabiny i zwiększając przyjemność podróżowania. Nocą panoramiczny dach ożywia się dzięki wbudowanym świetlnym listwom LED.

Funkcjonalne i ergonomiczne miejsce kierowcy zostało zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwiać codzienną obsługę. Z myślą o komforcie podróży C4 Aircross udostępnia podróżującym szeroki wybór wyposażenia: otwieranie i uruchamianie bez kluczyka, system nawigacji GPS z ekranem dotykowym i radarem cofania, pokrętło trybów pracy układu przenoszenia napędu, gniazdo USB i łącze Bluetooth do przenośnych odtwarzaczy audio.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen Jumper