/  /  /  /  / Nowy Citroen C4 Picasso na pierwszych oficjalnych zdjęciach
Citroen DS5

Citroen DS5

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Citroen C4 Picasso na pierwszych oficjalnych zdjęciach

Citroen|
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnull

Citroen rozpoczyna ważny etap na drodze dynamicznego rozwoju gamy produktowej i prezentuje oficjalne zdjęcia nowego C4 Picasso, który dostępny będzie w sprzedaży na rynku francuskim od czerwca.

Nowy Citroen C4 Picasso wyróżnia się dzięki:
- mocnej i wyrazistej sylwetce o dynamicznych liniach z zaawansowanymi technologicznie reflektorami i światłami tylnymi LED z efektem 3D, przejętymi z najnowszych prototypów marki,
- wnętrzu utrzymanym w loftowym stylu, które wyróżnia się czystością linii i dobrym doświetleniem, jak również odpowiednim doborem materiałów, które znacząco wpływają na postrzegalną jakość. Nowy C4 Picasso proponuje fotel Relax z komfortowym przedłużeniem na nogi dla pasażera z przodu,
- technologiom poprawiającym komfort jazdy, a wśród nich w pełni dotykowy interfejs z ekranem 12" o wysokiej rozdzielczości. A także pozostałym innowacyjnym rozwiązaniom, które ułatwiają prowadzenie samochodu i sprzyjają odprężeniu za kierownicą, jak na przykład kamera 360 stopni, Park Assist czy aktywny regulator prędkości i aktywne pasy bezpieczeństwa.

Citroen C4 Picasso, którego konstrukcja opiera się na nowej płycie podłogowej grupy PSA EMP2 (Efficient Modular Platform 2), stanowi również prawdziwy przeskok pokoleniowy dzięki:
- nowatorskim proporcjom bryły, która łączy kompaktowe gabaryty (długość: 4,43 m/szerokość: 1,83 m/wysokość: 1,61 m), wzorcową przestronność wnętrza i rekordową pojemność bagażnika (537 litrów według VDA),
- masie zredukowanej o 140 kg w stosunku do poprzedniej generacji tego modelu, w połączeniu z doskonałą aerodynamiką (SCx 0,71) i gamą zoptymalizowanych silników o jeszcze większej wydajności, w szczególności w wersji o emisji 98 g CO2/km, co jest wynikiem rekordowym w tej kategorii.
Nowy C4 Picasso będzie również pierwszym modelem marki wyposażonym w silnik BlueHDi z wbudowanym modułem SCR (Selective Catalytic Reduction) spełniający normy Euro VI.
- kompromisowi między komfortem i trzymaniem się drogi uzyskanemu dzięki zastosowaniu układu kierowniczego z elektrycznym wspomaganiem i zawieszeniu zapewniającemu optymalną zwrotność i reaktywność w każdej sytuacji na drodze.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen DS5