/  /  /  /  / Nowy Citroen C3
Citroen DS5

Citroen DS5

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Citroen C3

Citroen|
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Citroen wprowadza na rynek nowego C3. Wyczekiwany z zainteresowaniem model francuskiej marki zaprezentuje się szerokiej publiczności już niedługo podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Nowy Citroen C3 w skrócie:
- wyjątkowa i mocna osobowość cechująca się stylem zewnętrznym o jednocześnie zaokrąglonych i smukłych liniach: nowy C3 nabiera bardziej uniwersalnego charakteru, stylem wnętrza zrywającym z utartymi schematami w segmencie, zarówno w zakresie linii jak i doboru materiałów, i najwyższym pod każdym względem poziomem jakości. To model wzorcowy w swojej kategorii.
- inteligentna architektura, dzięki zachowaniu kompaktowych wymiarów zewnętrznych wbrew aktualnym tendencjom, a jednocześnie dużej przestronności wnętrza dla jeszcze większego komfortu pasażerów.
- nowe wrażenia z jazdy, dzięki przedniej szybie Zenith, która jest owocem kreatywnych rozwiązań, izolacji akustycznej i wytłumieniu wibracji znanych z wyższego segmentu, nowym rozwiązaniom high-tech, jak na przykład Hifi System.
- imponujące i proekologiczne właściwości dynamiczne, dzięki stabilnemu zachowaniu na drodze zapewniającemu duży komfort jazdy, zachowaniu masy poprzednika i udoskonaleniu aerodynamiki pojazdu dla inteligentnego zarządzania zużyciem paliwa i emisją CO2, dostępności wersji emitującej 99 g CO2/km już od momentu wprowadzenia na rynek.

Nowy C3 zapewnia zupełnie nowe wrażenia z jazdy dzięki przedniej szybie Zenith. To prawdziwe osiągnięcie technologiczne. Dzięki nadzwyczajnej wysokości 1350 mm, zwiększa pole widzenia pasażerów z przodu o 80° do góry : jej górna rama znika krajobrazie pola widzenia. Dobrze wyprofilowana szyba w połączeniu krajobrazie cienkimi słupkami poprawia widoczność na ¾ do przodu oraz daje wszystkim pasażerom, bez ograniczeń, wrażenie oglądania obrazu w rozdzielczości HD i możliwość zatopienia się w otaczającym krajobrazie.

Aby zagwarantować podróżującym maksymalny komfort, zastosowano progresywne przyciemnienie szyby na wysokości 25 cm, na całej szerokości jej górnej części, co zapewnia łagodne przejście od silnej ochrony przeciwsłonecznej do standardowego stopnia przezroczystości szkła, gwarantującego dobrą widoczność do przodu. To światowa premiera. Współczynnik przepuszczalności energii cieplnej dla tej dodatkowo przyciemnionej strefy wynosi 9 (w porównaniu ze współczynnikiem 50 dla klasycznie przyciemnianego szkła). Kierowca i pasażerowie korzystają z naturalnego doświetlenia wnętrza. Na wypadek zbyt intensywnego nasłonecznienia, szyba wyposażona została w sztywną zasłonę z dwoma osłonami przeciwsłonecznymi, łatwą i intuicyjną w obsłudze.

To auto o największej na rynku szybie przedniej i najmniejszym dachu rodzi zupełnie nowe doznania płynące z jazdy. Gwarantuje lepszą widoczność i lepsze doświetlenie wnętrza, dając tym samym większe poczucie bezpieczeństwa i większą przyjemność jazdy. Zapewnia równowagę wewnętrzną płynącą ze światłoterapii.

Wnętrze nowego C3 czerpie inspiracje z modeli segmentu premium, w  szczególności DS3. Jest zatem spełnieniem aspiracji marki Citroen dotyczących zaoferowania klientom jak najwyższego poziomu komfortu i prestiżu.

Styl wnętrza nowego C3, doskonale harmonizujący z designem zewnętrznym, przywodzi na myśl płynność i dynamizm. Dowodem na to jest poziomy zarys deski rozdzielczej, osłona zestawu wskaźników zdająca się dryfować ponad wyświetlanymi informacjami, kierownica o nietypowym kształcie. Deska rozdzielcza z nowym zestawem wskaźników, obejmującym dwa  zegary analogowe i jeden z cyfrowym wyświetlaczem LED, łączy elegancką stylistykę retro z elementami high-tech.

Citroen C3 kryje w sobie szlachetne materiały najwyższej jakości, jak chociażby te użyte do produkcji  przyjemnej w dotyku deski rozdzielczej, dodatkowo ozdobionej poprzeczną listwą w kolorze satynowego grafitu lub błyszczącego aluminium. Liczne chromowane wstawki, fasada centralna w czarnym błyszczącym kolorze, czy też skórzane fotele nadają wnętrzu akcentów wykwintności i wyrafinowania. Nowy C3 prezentuje niespotykany dotychczas w segmencie poziom wykończenia i ogólnej postrzegalnej jakości.

Wszystkie cechy jakościowe Citroena C3 znajdują swoje potwierdzenie w samej koncepcji samochodu oraz w procesie produkcji. Auto spełnia najwyższe normy jakościowe, zarówno jako model nowy po zejściu z linii produkcyjnej, jak i w fazie użytkowania.

Aby to osiągnąć, nowy C3 jako pierwszy samochód francuskiej marki stworzony został w oparciu o nowy schemat rozwoju z pominięciem produkcji egzemplarzy prototypowych, dążący do jak najszybszego stworzenia ostatecznej postaci samochodu seryjnego i dostosowanej do niego narzędzi produkcyjnych. Strategia ta generuje wyraźne zyski w zakresie jakości: pozwala na znacznie wcześniejsze zaangażowanie w proces tworzenia wszystkich uczestników projektu (projektanci, dostawcy, producenci), aby jak najwcześniej przedstawić wizję produktu finalnego.

Aby zagwarantować maksymalną niezawodność  i wykryć najmniejsze nawet niedoskonałości, do momentu  wprowadzenia do sprzedaży egzemplarze testowe pokonają ponad 2 mln kilometrów.

„Wprowadzając na rynek nowego C3, Citroen otwiera drzwi do nowego wymiaru świata motoryzacji. Wymiaru, w którym rozsądek i odpowiedzialność idą w parze z niezwykłą przyjemnością czerpaną z użytkowania samochodu, a emocje nabierają nowego znaczenia - mówi Vincent Besson, Dyrektor Działu Produktów i Rynków marki Citroen.

Nowy Citroen C3, produkowany we  Francji (fabryki w Aulnay i Poissy) będzie dostępny na wybranych rynkach od listopada.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen DS5