/  /  /  /  / Euro NCAP docenia model Citroen DS4
Citroen DS4

Citroen DS4

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Euro NCAP docenia model Citroen DS4

null
© Citroen
nullnullnullnullnull

Citroen DS4 otrzymał 5 gwiazdek Euro NCAP, zdobywając 97% w zakresie systemów wspomagania prowadzenia. W ślad za C5, nowym C4 oraz DS3 model ten zdobył trofeum Euro NCAP Advanced, które potwierdza Creative Technologie francuskiej marki.

Na bezpieczeństwo wpływają oferowane w wyposażeniu standardowym Citroena DS4 systemy wspomagania prowadzenia takie jak elektroniczny rozdzielacz siły hamowania, system wspomagania nagłego hamowania oraz inteligentny system kontroli trakcji sprzężony z ESP. Obok doskonałych właściwości jezdnych do atutów DS4 należy bezpieczeństwo w kabinie, przede wszystkim dzięki oferowanym standardowo 6 poduszkom powietrznym (kierowcy, pasażera, bocznym i kurtynowym).

Bezpieczeństwo idzie w parze ze spokojem i komfortem jazdy, potwierdzonym przez najlepszą notę DS4 w kategorii systemów wspomagania. Obejmują one między innymi:
- system kontroli martwego pola. Ta nowatorska funkcja informuje kierowcę o obecności innego pojazdu w strefie martwego pola za pomocą pomarańczowej diody umieszczonej w rogu lusterka bocznego;
- programowany ogranicznik i regulator prędkości. Kierowca może wprowadzić do pięciu wartości prędkości i łatwo je odszukać w razie konieczności zmiany ograniczenia.

Oferowany w DS4 system Citroen eTouch również został nagrodzony przez Euro NCAP Advanced, który wyróżnia innowacyjne systemy zapewniające bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, dostępne dla szerokiego grona użytkowników. Citroen eTouch to paleta innowacyjnych usług, obejmująca Citroen połączenie z assistance drogowym z funkcją lokalizacji oraz Citroen połączenie alarmowe.

Te dwie usługi są bezpłatne i dostępne siedem dni w tygodniu i 24/24 dzięki wbudowanej karcie SIM.

Citroen eTouch obejmuje również dwie inne usługi dostępne przez internet, w osobistej strefie MyCitroen klienta: wirtualną książkę serwisową i EcoDriving. Usługi te pełnią funkcję ostrzegawczą w przypadku awarii mechanicznej lub systemu bezpieczeństwa, informują o zbliżających się datach przeglądów oraz umożliwiają kontrolę zużycia paliwa i poziomu emisji CO2. Usługi są bezpłatne przez okres obowiązywania gwarancji umownej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen DS4