/  /  /  /  / Citroen DS4 na sportowo!
Citroen DS4

Citroen DS4

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Citroen DS4 na sportowo!

Citroen|
null
© Citroen
nullnullnullnullnull

Linia DS, której sprzedaż osiągnęła blisko 180 000 egzemplarzy, zapisuje kolejne karty swojej historii, prezentując z okazji marcowego salonu w Genewie prototyp Citroen DS4 Racing Concept.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku DS3 Racing, model DS4 trafił w ręce inżynierów Citroen Racing i stylistów, którzy tchnęli w niego sportowego ducha.

Prezentowany po raz pierwszy z okazji salonu w Genewie prototyp posiada wszystkie atrybuty typowe dla samochodów rajdowych, z nadwoziem obniżonym o 35 mm w stosunku do wersji seryjnej, rozstawami kół poszerzonymi o 55 mm z przodu i o 75 mm z tyłu, oraz takimi elementami jak dyfuzor powietrza, osłona przedniego zderzaka, dolny pas nadwozia i poszerzone błotniki.

Opracowany przez ekipę Citroen Racing silnik z turbodoładowaniem o pojemności 1,6 l rozwija moc 256 KM czyli 160 KM/l. Tym wysokim osiągom towarzyszy poziom emisji CO2 ograniczony do 155 g/km.

Podwozie i układ jezdny były również przedmiotem specjalnych zabiegów ze strony konstruktorów. Układ hamulcowy posiada z przodu 4-tłoczkowe zaciski i specjalne tarcze o średnicy zwiększonej do 380 mm.

Citroen DS4 Racing Concept jest wyposażony w szersze opony 19” (235/40).

Prototyp Citroen DS4 Racing Concept wyróżnia się także szarym, matowym lakierem z efektem tekstury, który stanowi premierę w świecie motoryzacji. Powierzchnia o specjalnej fakturze wychwytuje światło, jeszcze bardziej podkreślając kształt sylwetki. Powściągliwy i nowoczesny kolor jest idealnie dobrany do sportowego samochodu.

Dodatkowym akcentem stylistycznym sylwetki prototypu jest dach w dwóch odcieniach oraz dwukolorowe obręcze kół o oryginalnym designie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen DS4