/  /  /  /  / Kobiecy Samochód Roku 2011
Citroen DS3

Citroen DS3

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Kobiecy Samochód Roku 2011

Organizatorzy|
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnull

Oto wyniki cieszącego się coraz większym zainteresowaniem konkursu o międzynarodowy tytuł "Kobiecy Samochód Roku 2011". Rywalizacja była tym razem tak zacięta, że nagrodzono nie jeden, ale jednocześnie dwa modele. W jury zasiadają wyłącznie kobiety pracujące jako dziennikarki zajmujące się tematyką motoryzacyjną.

Oto wyniki cieszącego się coraz większym zainteresowaniem konkursu o tytuł Kobiecy Samochód Roku 2011 na Świecie. W jury zasiadło 14 dziennikarek zajmujących się tematyką motoryzacyjną z 8 krajów świata (Wielka Brytania, USA, Kanada, RPA, Indie, Australia, Holandia oraz Nowa Zelandia).

Rywalizacja o główną nagrodę była tak zacięta, że ostatecznie zdecydowano się uhonorować dwa modele: są to BMW Serii 5 oraz Citroen DS3.

Oto wynik plebiscytu:
- BMW Serii 5 oraz Citroen DS3 (NAGRODA GŁÓWNA)
- Volvo S60 (AUTA RODZINNE); Kia Sportage na drugim miejscu
- Aston Martin Rapide (AUTA SPORTOWE); Audi TT na drugim miejscu
- Citroen DS3 (AUTA EKONOMICZNE); MINI One Diesel na drugim miejscu
- BMW Serii 5 (AUTA LUKSUSOWE); Jaguar XJ na drugim miejscu

Dodatkowo jurorki konkursu postanowiły wybrać najlepszy ich zdaniem model w kategorii ekologia. Pierwsze miejsce uzyskało Audi A1, minimalnie wyprzedzając Hondę CRZ.

Jak podkreślają organizatorzy, w plebiscycie chodzi o to, aby jurorki przy ocenianiu poszczególnych modeli stosowały te same kryteria, którymi w życiu codziennym kierują się kobiety przy kupnie auta (a więc bezpieczeństwo, relacja wartości do ceny, estetyka, bagażnik i schowki, ułatwienia dla dzieci, łatwość prowadzenia, kolorystyka, seksapil oraz walory ekologiczne). Dzięki podjętej inicjatywie koncernom samochodowym lepiej będzie zrozumieć oczekiwania, jakie mają klientki salonów dealerskich.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen DS3