/  /  /  /  / Citroen C4 BioFlex
Citroen C4

Citroen C4

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Niższa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Citroen C4 BioFlex

Citroen Polska|
null
© Citroen
nullnullnull

Począwszy od września Citroen wprowadzi do sprzedaży model C4 BioFlex z zasilaniem typu flexfuel, paliwem o zmiennej zawartości bioetanolu dostarczanym przez sektor rolniczy. Początkowo C4 BioFlex będzie oferowany we Francji i w Szwecji, a wkrótce potem w innych krajach europejskich. Większość tych krajów prowadzi politykę sprzyjającą wprowadzaniu tych nowych paliw.

C4 BioFlex stanowi pierwszą propozycję Citroena wśród europejskich samochodów zasilanych biopaliwem. W Brazylii, gdzie firma oferuje już samochody typu flexfuel, stanowiły one 65% sprzedaży marki w 2006 roku i ponad 80% od początku 2007 roku. Ta oferta zapewnia Citroenowi obecność w nowym segmencie rynku w tym regionie świata. We Francji dystrybutory paliwa E85 są coraz częściej dostępne. Zgodnie z przewidywaniami, 500 dystrybutorów tego rodzaju zostanie uruchomionych do końca bieżącego roku.

C4 BioFlex, wyposażony w silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 82 kW, należy do gamy C4 i z tego tytułu posiada wszystkie elementy, które są oferowane w innych wersjach silnikowych o tym samym poziomie wyposażenia.

Nowa wersja C4 przyczynia się do zmniejszenia efektu cieplarnianego poprzez obniżenie o 5% emisji CO2 w cyklu mieszanym oraz odgrywa rolę w procesie uniezależniania się energetycznego poprzez wykorzystanie energii odnawialnej. Od etapu uprawy roślin do etapu spalania przez samochód, emisja spalin jest zredukowana o 40%.

5-drzwiowy model C4 BioFlex jest proponowany w cenie wersji benzynowych 1.6i 16V (18 650 EUR - w wersji SX, 20 000 EUR - SX Pack, a także 22 150 EUR - Exclusive).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen C4