/  /  /  /  / Nowy Citroen C4 Picasso zdobywa 5 gwiazdek Euro NCAP
Citroen C4 Picasso

Citroen C4 Picasso

Zmień
SegmentVany / Klasa Niższa Średnia
Cena65 990 zł - 118 990 zł (aktualizacja: 2017-05-01)
Emisja CO299 g/km - 129 g/km
Żużycie paliwa3,8 L/100km - 5,6 L/100km
 

Nowy Citroen C4 Picasso zdobywa 5 gwiazdek Euro NCAP

Citroen|
null
© Citroen
null

Citroen C4 Picasso zdobył 5 gwiazdek w testach zderzeniowych przeprowadzonych przez organizację Euro NCAP. Wynik ten jest nagrodą za pracę nad nowym minivanem marki, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa, ale również nad nową platformą EMP2.

Nowy C4 Picasso otrzymał 5 gwiazdek w testach Euro NCAP, dowodząc tym samym skuteczności w zakresie bezpieczeństwa nowej modułowej platformy EMP2, z której model ten korzysta jako pierwszy.

Ocena ta jest nagrodą za trud włożony w pracę nad tym minivanem i za zastosowanie w nim licznych elementów wyposażenia zwiększających poziom komfortu oraz bezpieczeństwa.

C4 Picasso uzyskał globalny wynik 82% według protokołu z 2013 roku, zdobywając 5 gwiazdek w czterech kategoriach: ochrona dorosłych pasażerów, ochrona dzieci, ochrona pieszych oraz systemy wspomagające pracę kierowcy.

Za nowego Citroena C4 Picasso zapłacimy 59 900 złotych

W C4 Picasso nowej generacji dostępne są następujące systemy wspomagające prowadzenie, które poprawiają bezpieczeństwo jazdy:
- aktywny regulator prędkości
- system ostrzegania przed kolizją, który obejmuje trzy poziomy alarmów: wizualny, dźwiękowy i napięcie pasa bezpieczeństwa
- inteligentny system kontroli trakcji, który zwiększa skuteczność przeniesienia napędu na śliskich nawierzchniach
- aktywne pasy bezpieczeństwa kierowcy i pasażera, które napinają się w momencie wykrycia niebezpiecznej sytuacji na drodze,
- alarm niezamierzonego przekroczenia linii (AFIL) z kamerą, który ostrzega kierowcę o niezamierzonym zjeżdżaniu z pasa ruchu za pomocą wibracji pasa bezpieczeństwa,
- system automatycznego przełączania świateł,
- system kontroli martwego pola,
- Citroen eTouch, czyli wachlarz bezpłatnych usług dostępnych 24 godziny na dobę. W razie wypadku lub nieprzewidzianej sytuacji na drodze sygnał jest wysyłany ręcznie lub w sposób automatyczny do centrum alarmowego Citroena, które lokalizuje samochód i wysyła na miejsce odpowiednie służby ratunkowe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama