/  /  /  /  / Modele Citroen C3 mogą się popsuć
Citroen C3

Citroen C3

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Małe
Cena39 990 zł - 59 490 zł (aktualizacja: 2016-03-01)
Emisja CO299 g/km - 107 g/km
Żużycie paliwa4,3 L/100km - 4,6 L/100km
 

Modele Citroen C3 mogą się popsuć

UOKIK|

Jak poinformowała firma Citroen Polska, wybrane egzemplarze modelu Citroen C3 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Citroen Polska, w niektórych egzemplarzach modelu Citroen C3 mogłoby potencjalnie dojść do uszkodzenia/przełamania przewodu elektrycznego ujemnego od akumulatora do instalacji elektrycznej auta.

Jak zapewnia producent, uszkodzenie przewodu masowego akumulatora nie grozi zwarciem w instalacji i pożarem, a może jedynie spowodować zakłócenia w pracy podzespołów auta lub wyłączenie silnika. Usterka tego typu nie powoduje wystąpienia bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa, gdyż kierowca jest informowany poprzez kontrolki ostrzegawcze i komunikaty informacyjne o zakłóceniach w pracy podzespołów samochodu.

W skrajnym przypadku, gdy kierujący pojazdem zignorował wszelkie wcześniejsze komunikaty, może dojść całkowitego przerwania przewodu podczas jazdy, jednakże nie traci panowania nad pojazdem. Zachowana jest sterowność i możliwość zatrzymania auta, nawet jeżeli będzie to wymagało użycia większej siły niż zazwyczaj.

W Polsce omawianą akcją serwisową objętych są łącznie 218 samochodów Citroen C3 (numery VIN patrz tutaj).

Generalny importer zadeklarował, że właściciele aut objętych kampanią naprawczą zostali powiadomieni o sytuacji i zaproszeni do punktów serwisowych, gdzie w razie konieczności dokonane zostaną niezbędne modyfikacje.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama