/  /  /  /  / Udane półrocze Citroena na Słowacji
Citroen C3 Picasso

Citroen C3 Picasso

Zmień
SegmentVany / Klasa Małe
Cena53 590 zł - 57 590 zł (aktualizacja: 2016-08-01)
Emisja CO2115 g/km
Żużycie paliwa5,0 L/100km
 

Udane półrocze Citroena na Słowacji

Citroen|
null
© Citroen
null

Citroen może śmiało zaliczyć do udanych wyniki sprzedaży na słowackim rynku nowych aut za pierwsze półrocze. W sumie firma zajmuje wysokie, piąte miejsce w rankingu najpopularniejszych marek, natomiast C4 plasuje się w ścisłej czołówce segmentu C.

Autor: Rafał Żaglewski

Citroen może do udanych zaliczyć wyniki sprzedaży na słowackim rynku nowych aut za pierwsze półrocze. W sumie na francuską markę przypadło w czerwcu aż 1 091 nowych rejestracji (udział rynkowy prawie 9,5%), z czego samochody osobowe to 943 sztuki.

W pierwszym półroczu Citroen uzyskał na Słowacji łącznie 3 591 nowych rejestracji (rok wcześniej: 3 125 sztuk), zapewniając sobie udział rynkowy rzędu prawie 7,5%.

To daje w sumie piąte miejsce w rankingu najpopularniejszych marek słowackiego rynku motoryzacyjnego z dynamiką wzrostu wynoszącą prawie 15% w stosunku do pierwszego półrocza roku ubiegłego.

W rankingu najpopularniejszych modeli klasy niższej-średniej Citroen C4 zajął w pierwszym półroczu trzecie miejsce z wynikiem 1 060 egzemplarzy.

Przypomnijmy, że na Słowacji swoją fabrykę ma koncern PSA Peugeot Citroen. W Trnawie powstają egzemplarze Peugeot 207 oraz Citroena C3 Picasso (żaden inny zakład poza Słowacją nie produkuje tego auta). Obecny na rynku od trzech miesięcy C3 Picasso sukcesywnie umacnia swoją pozycję, stając się jednym z kluczowych modeli w swoim segmencie.

W sumie na słowackim rynku nowych aut osobowych i lekkich dostawczych osiągnięto w czerwcu wolumen na poziomie 11 509 sztuk, natomiast wynik za pierwsze półrocze to 48 187 sztuk (przed rokiem: 48 207 egzemplarzy).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama