/  /  /  /  / Serie specjalne Citroen C2 i C4 by Loeb
Citroen C2

Citroen C2

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Serie specjalne Citroen C2 i C4 by Loeb

Citroen Polska|(2006-12-05 17:33)
null
© Citroen
null

Dwa modele pod wspólnym znakiem specjalnej serii by Loeb wzbogacają ofertę C2 i C4 z okazji powrotu Citroena do cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata 2007.

W stosunku do ich pierwowzoru, C2 i C4 Coupe, obydwa samochody wyróżniają się specjalnymi elementami wyposażenia oraz prestiżowym znakiem „by Loeb”. Wprowadzenie do sprzedaży serii by Loeb stanowi nie tylko realizację strategii odnowy gamy, lecz jest też wyrazem uhonorowania trzykrotnego rajdowego mistrza świata z 2004, 2005 i 2006 r., którego liczne sportowe sukcesy przyczyniają się do poprawy wizerunku marki Citroen.

Model C4 by Loeb jest dostępny w dwóch kolorach karoserii: w oficjalnych czerwonych barwach Citroen Sport oraz w kolorze czarnym Obsidien. Dzięki smukłej sylwetce o wyraźnie zarysowanych liniach C4 by Loeb posiada doskonałe właściwości aerodynamiczne połączone ze zdecydowanym sportowym charakterem, czego potwierdzeniem jest spoiler umieszczony wysoko w tylnej części samochodu. Aby dodatkowo podkreślić charakterystyczny wygląd zewntęrzny, C4 by Loeb jest wyposażony w białe (lub do wyboru szare Metallure) felgi Resolfen. 17-calowe obręcze kół zapewniają wyjątkowe właściwości jezdne, niezależnie od rodzaju silnika.

Wnętrze pojazdu jest utrzymane w sportowym i dynamicznym stylu high-tech. Siedzenia są pokryte stebnowanymi obiciami z czerwonej, plecionej tkaniny i zamszu. Przednie, skórzane zagłówki są ozdobione haftowanym czerwonym logo marki. Panele drzwi mają specjalne wykończenie ze skórzanym medalionem przeszywanym czerwoną nitką. Skórzany centralny podłokietnik wykończony czerwoną nitką, podobnie jak kierownica,zapewnia komfortową i swobodną pozycję kierowania. Dla podkreślenia sportowego charakteru C4 by Loeb jest wyposażony w aluminiowe pedały oraz, z wyjątkiem wersji HDi 138 FAP, w aluminiową gałkę dźwigni zmiany biegów.

Wersja C4 by Loeb jest oferowana z silnikami benzynowymi 1.6i 16V 110 KM, 2.0i 16V 143 KM i 2.0i 16V 180 KM oraz z silnikami Diesla HDi 110 BV5, HDi FAP BV5 i HDi 138 FAP BV6.

C2 by Loeb jest oferowany w czarnym, eleganckim kolorze nadwozia oraz w sportowym i dynamicznym kolorze czerwonym Rouge Aden. Podobnie jak C4 jest wyposażony w lakierowany spoiler, który podkreśla jego styl i właściwości aerodynamiczne. Sportowy charakter wzmacniają również 16-calowe obręcze kół ze stopu typu Suzuka lub Guepard z ozdobnymi śrubami. C2 jest oznaczony napisem „by Loeb” na drzwiach i tylnej klapie oraz numerem egzemplarza na drzwiach kierowcy.

Wnętrze w stylu high-tech C2 by Loeb idealnie współgra z jego sportową sylwetką. Chrom, aluminium, czarne obicia i czerwona plecionka tapicerki są harmonijnie dobrane, tworząc oryginalny wystrój. Czarno-czerwone siedzenia są wyposażone w zagłówki, na których jest wyhaftowane z tyłu logo marki. Obita skórą kierownica jest stebnowana czerwoną nitką.

C2 by Loeb jest dostępny z silnikami benzynowymi 1.6i 16V 110 KM SensoDrive i 1.6i 16V 125 KM BV5.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen C2