/  /  /  /  / Nowy Citroen C2 na start
Citroen C2

Citroen C2

Zmień
Segment
Emisja CO2
Żużycie paliwa
 

Nowy Citroen C2 na start

Citroen Polska|(2008-04-09 13:04)
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Citroen oferuje pełną gamę małych modeli, obejmującą C1, C2, C3 i C3 Pluriel. Niepowtarzalny charakter każdego z tych samochodów jest dowodem na to, że marka stawia na pierwszym miejscu oczekiwania klientów, proponując modele, które wychodzą naprzeciw ich potrzebom i marzeniom.

C2 wyróżnia się sylwetką i funkcjami, które oczarowują, a jednocześnie wyrażają dynamiczny charakter samochodu. Obecnie model C2, którego sprzedaż od wprowadzenia do sprzedaży w 2003 roku na rynku europejskim wyniosła 480 tys. egzemplarzy, jest oferowany w nowym, bardziej wyrazistym stylu.

Dynamiczna i elegancka sylwetka, która przyczyniła się do jego sukcesu, została poddana licznym zabiegom stylizacyjnym z przodu, w postaci bardziej masywnej osłony przedniej oraz nowej osłony chłodnicy z większym i szerszym logo.

Począwszy od maja, w niektórych krajach Citroen wzbogaci gamę silników Diesla o nową wersję C2 z silnikiem HDi 110 KM wyposażonym w filtr cząstek stałych. Ten skuteczny i oszczędny silnik w połączeniu z doskonale wyważonym i precyzyjnie zaprojektowanym nadwoziem, które zapewnia wyjątkowo dynamiczne właściwości jezdne, wyróżnia się niskim zużyciem paliwa i poziomem emisji CO2 wynoszącymi odpowiednio 4,4 l/100 km i 119 g/km. Dzięki tym parametrom C2 HDi 110 FAP otrzymał logo Airdeam przyznawane najbardziej ekologicznym modelom marki.

Nowa wersja C2 oferuje technologię Stop & Start współpracującą z silnikiem benzynowym 1.4i 16 V 90 KM, zapewniającym komfort akustyczny, amortyzację drgań, oszczędną eksploatację i dbałość o środowisko. Zużycie paliwa i poziom emisji CO2 zmniejszają się o około 10% w cyklu miejskim, a nawet do 15% w przypadku dużego natężenia ruchu.

C2 zachowuje jednocześnie swoje uznane zalety pod względem zwrotności, modułowej budowy, komfortu wnętrza oraz właściwości jezdnych.

C2 zapewnia przyjemność bezpiecznej jazdy dzięki urządzeniom zwiększającym bezpieczeństwo, dostępnym seryjnie w zależności od kraju, takim jak ABS, wspomaganie awaryjnego hamowania, 4 poduszki powietrzne przednie i boczne, automatyczne włączanie świateł awaryjnych, lub opcjonalnie, np. ESP (seryjnie w samochodach z silnikiem 1.6i 16V 125 KM i HDi 110 FAP).

Samochód uzyskał bardzo dobre wyniki, otrzymując cztery gwiazdki i 29 punktów w testach Euro NCAP potwierdzając doskonałe parametry ochrony pasażerów gwarantowane przez  platformę konstrukcyjną wspólną dla małych samochodów Citroena.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen C2