/  /  /  /  / Co dalej z trojaczkami z Kolina?
Citroen C1

Citroen C1

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Co dalej z trojaczkami z Kolina?

SAMAR.PL|
null
© Materiały praoswe
nullnullnull

Produkowane w Czechach modele Citroen C1, Peugeot 107 oraz Toyota Aygo okazały się sukcesem, oferując klientom takie walory jak m.in. przystępna cena, przydatność do jazdy w mieście oraz dobre walory ekologiczne. W ostatnim czasie na horyzoncie pojawiły się jednak gruntownie zmodernizowane lub zupełnie nowe konstrukcje marek konkurencyjnych, które mają szansę zdobyć dużą popularność w obiecującym segmencie rynku. Jak odpowie na to koncern francuski i japoński?

Uruchomienie zakładów TPCA w czeskim Kolinie, gdzie od roku 2005 produkowane są blisko spokrewnione ze sobą modele Citroen C1, Peugeot 107 oraz Toyota Aygo było bardzo ambitnym i trudnym do wykonania zadaniem m.in. z powodów logistycznych oraz konieczności scalenia aż trzech różnych kultur korporacyjnych.

Fabryka TPCA w Kolinie stawia na elastyczność

Z pewnością koncerny PSA Peugeot Citroen i Toyota Motor Corporation wyniosły sporo nowych doświadczeń dzięki wspólnej realizacji omawianej inwestycji.

Do końca ubiegłego roku czeską fabrykę opuściło łącznie ponad 1 658 000 samochodów:
- rok 2005: 103 819 sztuk
- rok 2006: 293 650 sztuk
- rok 2007: 308 478 sztuk
- rok 2008: 324 289 sztuk
- rok 2009: 332 489 sztuk
- rok 2010: 295 712 sztuk

Jaka będzie przyszłość samochodów Citroen C1, Peugeot 107 oraz Toyota Aygo? Po wprowadzonych jakiś czas temu zmianach modernizacyjnych auta w obecnej formie mają być produkowane przez TPCA do roku 2012. Na razie niewiele wiadomo na temat następców. Można być jednak pewnym, że będą to auta nadal charakteryzujące się wysoką jakością, atrakcyjną ceną oraz dobrymi walorami ekologicznymi.

Zmiany w ofercie Citroen C1, Peugeot 107 oraz Toyota Aygo są jednak konieczne tym bardziej, że w ostatnim czasie kilku producentów przygotowało zdecydowanie nowsze konstrukcje. Warto tu wymienić chociażby dobrze przyjęte Kia Picanto czy szykowane do rychlej premiery rynkowej modele Fiat Panda trzeciej generacji oraz gama New Small Family, do której należą znane już oficjalnie Volkswagen up! oraz Skoda Citigo.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen C1