/  /  /  /  / Citroen wyjątkiem
Citroen C1

Citroen C1

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Citroen wyjątkiem

Citroen|
null
© Citroen
null

Spośród trzech rodzimych marek obecnych na rynku francuskim, Citroen to jedyny gracz, który w okresie styczeń-maj zwiększył wolumen sprzedaży nowych aut w porównaniu z analogicznymi wynikami rok wcześniej. Na zainteresowanie klientów nad Sekwaną nie może narzekać m.in. C3 Picasso.

Autor: Rafał Żaglewski

Spośród trzech rodzimych marek obecnych na rynku francuskim, Citroen to jedyny gracz, który w okresie styczeń-maj zwiększył wolumen sprzedaży nowych aut osobowych oraz lekkich dostawczych w porównaniu z analogicznym wynikami rok wcześniej (+5,2%). W samym tylko maju, dzięki 38 438 rejestracjom, wzrost wyniósł aż 19,5%.

Jeszcze lepiej prezentują się dane sprzedażowe marki Citroen dotyczące samych modeli osobowych. W maju uzyskano wzrost o 28,2%, natomiast od początku roku było to 10,3% na plusie.

Citroen tłumaczy dobre wyniki kilkoma czynnikami takimi jak np. duże zainteresowanie francuskich klientów C3 Picasso (8 200 rejestracji od momentu premiery handlowej w połowie marca), a także ofertą modeli C4 Picasso i C5.

Nie należy zapominać, że ważnym impulsem sprzyjającym rozwojowi rynku nad Sekwaną są oferowane przez rząd premie w wysokości 1 000 EUR, którą otrzymują osoby oddające na złom swój stary pojazd. Dzięki temu sprzedaż gamy C1, C2 i C3 zwiększyła się w stosunku do wyników rok wcześniej o 28%. Od 15 grudnia Citroen dodaje klientom od siebie dopłatę w takiej samej wysokości (oferta do 30 czerwca), a ostatnio jeszcze 500 EUR ekstra.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Citroen C1