/  /  /  /  / Citroen C-Zero wyrusza w wyprawę dookoła świata
Citroen C-ZERO

Citroen C-ZERO

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Citroen C-Zero wyrusza w wyprawę dookoła świata

Citroen|
null
© Citroen
null

11 lutego dwaj młodzi inżynierowie wyruszą za kierownicą Citroena C-Zero w pierwszą wyprawę dookoła świata seryjnym samochodem elektrycznym.

Rozpoczynająca się w Strasbourgu i licząca około 25 000 kilometrów trasa poprowadzi dwóch podróżników przez 17 krajów przez 8 miesięcy kosztem zaledwie 250 EUR w przeliczeniu na energię elektryczną.

80 lat po sukcesie wielkiego wyzwania, jakim była zorganizowana przez Citroena Żółta Wyprawa, francuska marka podejmuje nową, ambitną przygodę.

"Jeżeli samochód elektryczny jest w stanie odbyć podróż dookoła świata, to każdy może jeździć nim np. na zakupy". Tą właśnie dewizą kierują się 27-letni Xavier Degon (inżynier w EDF) oraz 28-letni Antonin Guy (konsultant w Capgemini Consulting), dwaj młodzi pasjonaci, którzy postanowili zostać pionierami ambitnego przedsięwzięcia: pierwszej wyprawy dookoła świata seryjnym samochodem elektrycznym.

Celem tej światowej premiery pod hasłem „Odysei elektrycznej” jest promowanie mobilności z napędem elektrycznym.

Podróżnicy zasiądą za kierownicą Citroena C-Zero, który jest pierwszoplanowym bohaterem tej wyprawy. Miejski model z napędem elektrycznym ma już na swoim koncie ponad 2 800 zamówień od momentu wprowadzenia na rynek pod koniec 2010 roku.

80 lat po dotarciu do mety Żółtej Wyprawy Citroen podejmuje nową, ambitną przygodę promującą technologię Full Electric, stanowiącą rozwiązanie w zakresie mobilności, w które francuska marka niezbicie wierzy.

Rozpoczynająca się 11 lutego w Strasbourgu i zaplanowana na 200 dni trasa liczy 25 000 km i biegnie przez 17 krajów, przecinając amerykańskie Góry Skaliste, Japonię, jedwabny szlak od Chin do Kazachstanu i Europę Środkową.

Długa podróż będzie okazją do ponad 300 ładowań C-Zero, podczas których odbędzie się wiele ciekawych spotkań.

Za pośrednictwem strony internetowej (patrz tutaj) dwaj podróżnicy zapraszają wszystkich, którzy znajdą się na ich trasie, aby zostali Pluggerami, czyli udostępnili swoje gniazdko elektryczne i przyczynili się do powodzenia wyprawy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama