/  /  /  /  / Polska: C-Crosser, pierwszy SUV marki Citroen, już w sprzedaży
Citroen C-Crosser

Citroen C-Crosser

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Średnia
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Polska: C-Crosser, pierwszy SUV marki Citroen, już w sprzedaży

Citroen Polska|(2007-10-19 13:22)
null
© Samar
nullnullnullnullnullnullnullnull

9 października miała miejsce polska premiera pierwszego SUV-a marki Citroena - modelu C-Crosser. Samochód ten jest drugim z rodziny trzech bliźniaczych pojazdów (Outlander, C-Crosser i 4007), powstałych przy współpracy koncernów PSA Peugeot Citroen oraz Mitsubishi Motors.

C-Crosser oferowany jest w dwóch poziomach wyposażenia: SX Pack i Exclusive. Obydwie wersje posiadają napęd All Wheel Control z możliwością pracy w trzech trybach do wyboru: napęd na koła przednie (2WD), napęd na wszystkie koła (4WD) oraz tryb Lock, umożliwiający zoptymalizować przeniesienie napędu w warunkach niskiej przyczepności (na śniegu, piasku lub błocie).

Wśród bogatego wyposażenia standardowego warto ponadto wyróżnić chowany w podłodze trzeci rząd siedzeń, dzięki czemu samochodem może podróżować nawet 7 osób, oraz dzieloną klapę bagażnika z dolną częścią przystosowaną do obciążenia ciężarem do 200 kg.

Jako opcję można zamówić zestaw Hi-Hi Rockford Fostage z wzmacniaczem, subwooferem i 9 głośnikami, nawigację z dyskiem twardym o pojemności 30GB z dotykowym ekranem LCD i kamerą cofania, a także elektrycznie sterowane okno dachowe.  

Samochód oferowany jest w jednej wersji silnikowej (z jednostką wysokoprężną 2.2 HDi o mocy 156 KM). Jednostka ta umożliwia rozpędzenie auta od 0 do 100 km/h w 9,9 sekundy i jazdę z prędkością maksymalną 200 km/h. Średnie spalanie kształtuje się na poziomie 7,3 l/100km, a w mieście wzrasta do 9,6 l/100km. Silnik jest wyposażony w filtr cząstek stałych FAP.

Ceny C-Crossera zaczynają się od 139 900 PLN w wersji SX Pack oraz 155 900 PLN dla Exclusive. W przyszłym roku importer planuje sprzedać w Polsce maksymalnie 300 egzemplarzy.

Więcej informacji na temat Citroena C-Crosser znajdą Państwo w naszym bogatym archiwum z artykułami (wystarczy wpisać słowo C-CROSSER w okienku wyszukiwarki), a także w prezentacji tego modelu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama