/  /  /  /  / Dobre półrocze Citroena w Czechach
Citroen Berlingo

Citroen Berlingo

Zmień
SegmentKombi Van
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Dobre półrocze Citroena w Czechach

Citroen|
null
© Citroen
null

W pierwszym półroczu marka Citroen uzyskała udział w czeskim rynku samochodowym na poziomie 4,4%. Zachęcona sukcesem firma zdecydowała się ostatnio rozszerzyć program zachęt, które promują klientów kupujących nowe auto i oddających na złom swój stary pojazd.

Autor: Rafał Żaglewski

Mimo trudnej koniunktury panującej na czeskim rynku samochodowym, który w pierwszym półroczu zanotował spadek wolumenu o 12,4% do 92 100 egzemplarzy (auta osobowe i lekkie dostawcze), marka Citroen znalazła 3 916 nowych klientów. To przekłada się na udział rynkowy wynoszący 4,4%.

Firma podkreśla duże zainteresowanie modelem C5, który zwiększył wolumen o ponad 70%. Również powyżej oczekiwań kształtuje się zainteresowanie wśród czeskich klientów modelem C3 Picasso.

Oto pierwsza trójka najlepiej sprzedających się modeli Citroena w Czechach za pierwsze półrocze:
- Citroen Berlingo: 1 085 sztuk
- Citroen C3: 671 sztuk
- Citroen C4: 598 sztuk

Przedstawiciele marki Citroen podkreślają, że duże znaczenie z punktu widzenia sprzedaży ma wprowadzona niedawno akcja promująca czeskich klientów kupujących nowe auto i oddających na złom swój stary pojazd (przynajmniej 6-letni). Firma zdecydowała się objąć programem dwa kolejne modele (C1 i C3), a dodatkowo oferta została wydłużona do końca sierpnia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama