/  /  /  / Więcej niż tylko samochód koncepcyjny
Citroen

Citroen

Zmień
Citroen to francuska marka wytwarzająca samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Logo firmy (zazębienie daszkowe) jest w szczególny sposób związane z Polską. Twórca firmy podróżując przez Polskę nabył bowiem patent na wytwarzanie maszyny do obróbki zębatych kół daszkowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Więcej niż tylko samochód koncepcyjny

Citroen|
null
© Citroen
nullnullnull

Jak podkreśla francuska marka, Citroen Cactus to więcej niż samochód koncepcyjny. To prawdziwy zwiastun przyszłych modeli z linii C.

Citroen Cactus stanowi nową wizję samochodu, w której oryginalny design idzie w parze z funkcjonalnością, komfortem wszystkich pasażerów i dostępnymi technologiami.

W aucie zdecydowano się wykorzystać nowoczesny układ napędowy Hybrid Air. Technologia typu Full Hybrid wykorzystuje sprężone powietrze w połączeniu z hydrauliką i silnikiem benzynowym z rodziny PureTech. Według danych producenta, średnie spalanie wynosi poniżej 3 l/100 km.

Omawiana technologia napędowa wykazuje ograniczony wpływ na środowisko naturalne (brak dodatkowych akumulatorów) i jest dostępna dla większej liczby użytkowników z racji:
- atrakcyjnego kosztu użytkowania (zużywa o 45% mniej paliwa w cyklu miejskim)
- łatwiejszego utrzymania i przeglądów dzięki połączeniu sprawdzonych już technologii
- zachowania przestronności wnętrza
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama