/  /  /  / Ważne inwestycje Francuzów
Citroen

Citroen

Zmień
Citroen to francuska marka wytwarzająca samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Logo firmy (zazębienie daszkowe) jest w szczególny sposób związane z Polską. Twórca firmy podróżując przez Polskę nabył bowiem patent na wytwarzanie maszyny do obróbki zębatych kół daszkowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Ważne inwestycje Francuzów

PSA|
null
© Peugeot
null

Koncern PSA Peugeot Citroen zamierza zrealizować inwestycje o wartości około 60 mln EUR w związku z planami produkcji nowej generacji silników wysokoprężnych, które noszą oznaczenie DV-R.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Omawiana inwestycja zrealizowana będzie we francuskim Douvrin. Nowa rodzina jednostek napędowych szykowana na rok 2017-2018, które spełniają normy emisji spalin 6.2, zajmą w przyszłości miejsce obecnie dostępnych konstrukcji 1.4 oraz 1.6, dostępnych aktualnie w samochodach obu marek.

Zakłady w Douvrin wybrane zostały jako lokalizacja nowej inwestycji ze względu na wysiłki załogi, która dąży do podniesienia konkurencyjności francuskiej fabryki. Roczne moce produkcyjne planowane są na 640 000 sztuk rocznie.

W roku 2018 planuje się uruchomienie kolejnej fazy programu, również zakładającej produkcję 640 000 silników rocznie, która zostać ma zrealizowana w innej francuskiej fabryce, Tremery (wschodnia Francja).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama