/  /  /  / Rozpoczęcie produkcji Citroena DS5 w Chinach
Citroen

Citroen

Zmień
Citroen to francuska marka wytwarzająca samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Logo firmy (zazębienie daszkowe) jest w szczególny sposób związane z Polską. Twórca firmy podróżując przez Polskę nabył bowiem patent na wytwarzanie maszyny do obróbki zębatych kół daszkowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Rozpoczęcie produkcji Citroena DS5 w Chinach

Citroen|
null
© Citroen
null

W Chinach produkty z linii Citroen DS sprzedawane są pod osobną marką. Dostępna od 15 miesięcy na tamtejszym rynku linia DS jest sprzedawana jest za pośrednictwem oddzielnej sieci sprzedaży.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Obecnie wraz z rozpoczęciem produkcji modelu DS5 w Shenzhen linia DS wkracza w nowy etap, aby przyspieszyć ofensywę na drugim co do wielkości rynku samochodów premium. Rolę ambasadora tego modelu będzie pełnić Sophie Marceau.

Ta jedna z najbardziej znanych i najczęściej nagradzanych w tym kraju aktorek jest dla Chińczyków uosobieniem wdzięku, klasy i francuskiej elegancji.

Obecnie marka DS wkracza w Chinach w nowy etap wraz z wprowadzeniem na tamtejszy rynek jej flagowego modelu produkowanego lokalnie w Shenzhen. PSA Peugeot Citroen wraz z lokalną spółką partnerską Changan zainaugurował nową fabrykę w tej liczącej ponad 12 mln mieszkańców aglomeracji.

W tym nowoczesnym zakładzie jako pierwszy produkowany będzie model DS5.

Linia DS, funkcjonująca w Chinach jako osobna marka, posiada liczne atuty, które pozwolą jej przyspieszyć ofensywę na tamtejszym, dynamicznym rynku. To jednak nie koniec: już w roku przyszłym na chiński rynek zostaną wprowadzone dwa nowe, produkowane lokalnie modele z segmentu C (sedan oraz SUV).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama