/  /  /  / Modele Citroen C3 mogą się popsuć
Citroen

Citroen

Zmień
Citroen to francuska marka wytwarzająca samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Logo firmy (zazębienie daszkowe) jest w szczególny sposób związane z Polską. Twórca firmy podróżując przez Polskę nabył bowiem patent na wytwarzanie maszyny do obróbki zębatych kół daszkowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

Modele Citroen C3 mogą się popsuć

UOKIK|

Jak poinformowała firma Citroen Polska, wybrane egzemplarze modelu Citroen C3 mogą ewentualnie mieć usterkę fabryczną i w związku z tym zdecydowano się na ogłoszenie w naszym kraju prewencyjnej akcji serwisowej.

Według informacji przekazanej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przez firmę Citroen Polska, w niektórych egzemplarzach modelu Citroen C3 mogłoby potencjalnie dojść do uszkodzenia/przełamania przewodu elektrycznego ujemnego od akumulatora do instalacji elektrycznej auta.

Jak zapewnia producent, uszkodzenie przewodu masowego akumulatora nie grozi zwarciem w instalacji i pożarem, a może jedynie spowodować zakłócenia w pracy podzespołów auta lub wyłączenie silnika. Usterka tego typu nie powoduje wystąpienia bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa, gdyż kierowca jest informowany poprzez kontrolki ostrzegawcze i komunikaty informacyjne o zakłóceniach w pracy podzespołów samochodu.

W skrajnym przypadku, gdy kierujący pojazdem zignorował wszelkie wcześniejsze komunikaty, może dojść całkowitego przerwania przewodu podczas jazdy, jednakże nie traci panowania nad pojazdem. Zachowana jest sterowność i możliwość zatrzymania auta, nawet jeżeli będzie to wymagało użycia większej siły niż zazwyczaj.

W Polsce omawianą akcją serwisową objętych są łącznie 218 samochodów Citroen C3 (numery VIN patrz tutaj).

Generalny importer zadeklarował, że właściciele aut objętych kampanią naprawczą zostali powiadomieni o sytuacji i zaproszeni do punktów serwisowych, gdzie w razie konieczności dokonane zostaną niezbędne modyfikacje.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama