/  /  /  / KADRY | Ważna zmiana w grupie PSA
Citroen

Citroen

Zmień
Citroen to francuska marka wytwarzająca samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. Logo firmy (zazębienie daszkowe) jest w szczególny sposób związane z Polską. Twórca firmy podróżując przez Polskę nabył bowiem patent na wytwarzanie maszyny do obróbki zębatych kół daszkowych.
Dowiedz się więcej o marce
 

KADRY | Ważna zmiana w grupie PSA

null
© Peugeot
null

Jak zapowiada francuski koncern, w przyszłym roku Carlos Tavares zastąpi Philippe'a Varin na stanowisku prezesa zarządu w grupie PSA Peugeot Citroen.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Philippe Varin, powołany w czerwcu 2009 roku na stanowisko prezesa zarządu grupy PSA Peugeot Citroen, a następnie wybrany na kolejną kadencję, opracował i wdrożył wraz ze swoją ekipą szeroki program odbudowy i rozwoju koncernu w sferze strategicznej, przemysłowej, handlowej i finansowej w kontekście największego kryzysu, jakiego doświadczył europejski przemysł motoryzacyjny.

W momencie podjęcia przez zarząd PSA negocjacji dotyczących projektów handlowych i przemysłowych Varin zdecydował, że cały kolejny etap konsolidacji i zdobywania rynków będzie realizowany już pod kierownictwem nowego pilota, zdolnego wdrożyć w dalszej perspektywie przyjętą strategię grupy.

Na jego wniosek rada nadzorcza  rozpoczęła proces rekrutacji, prowadzący do szybkiej nominacji nowego dyrektora na poziomie zarządu, który mógłby zastąpić Philippe'a Varin w roku 2014.

Wybór rady nadzorczej padł na Carlosa Tavaresa. Zasiądzie on w zarządzie od 1 stycznia 2014 roku aż do momentu powołania go na stanowisko prezesa zarządu w ciągu 2014 roku.

W tym przejściowym okresie Varin nadal będzie piastował funkcję prezesa zarządu, odpowiadając za pomyślne sfinalizowanie rozmów strategicznych z partnerami. Carlos Tavares zaznajomi się w tym czasie z firmą i stojącymi przed nią wyzwaniami. Będzie pracował wraz z zarządem nad planami akcji mających na celu kontynuowanie odbudowy ekonomicznej i efektywności przedsiębiorstwa.

Thierry Peugeot, prezes rady nadzorczej, oświadczył: "Wybierając Carlosa Tavaresa, uznanego w świecie motoryzacji profesjonalistę, na następcę Philippe'a Varin w 2014 roku rada nadzorcza ma pewność, że strategia odbudowy i rozwoju prowadzona od wielu lat w celu pokonania kryzysu będzie kontynuowana i realizowana z zachowaniem ciągłości".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama