/  /  /  / Styczniowe wyniki testów Euro NCAP
Chrysler

Chrysler

Zmień
Chrysler to amerykański koncern motoryzacyjny z siedzibą w Auburn Hills w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Droga, którą przeszła firma po rozpadzie DaimlerChrysler w 2007 była bardzo burzliwa i zakończyła się bankructwem, a ostatecznie przejęciem większości pakietów przez związki zawodowe, grupę Fiat, a także Skarb Państwa USA.
Dowiedz się więcej o marce
 

Styczniowe wyniki testów Euro NCAP

Euro NCAP|(2007-02-01 09:59)
CHEVROLET Captiva_CRS.JPG
© EuroNCAP
CHEVROLET Captiva_CRS.JPGCHEVROLET Captiva_Driver.JPGCHEVROLET Captiva_Front.JPGCHEVROLET Captiva_Pole.JPGCHRYSLER Grand Voyager_CRS.JPGCHRYSLER Grand Voyager_footwell.JPGCHRYSLER Grand Voyager_Front.JPGCHRYSLER Grand Voyager_Pole.JPGVOLVO C30_Driver.JPGVOLVO C30_Front.JPGVOLVO C30_Pole.JPGVOLVO C30_Side.jpgVW Eos_CRS.JPGVW Eos_Footwell.JPGVW Eos_Frontal.JPGVW Eos_Pole.JPG

W styczniowych testach zderzeniowych prestiżowej organizacji dbającej o bezpieczeństwo na drodze Euro NCAP wzięły udział cztery modele: Chrysler Voyager, Chevrolet Captiva, VW Eos oraz Volvo C30.

Reprezentant szwedzkiej marki był jedynym samochodem w tej grupie, który uzyskał maksymalną notę pięciu gwiazdek w zakresie ochrony dorosłych pasażerów. Specjaliści Euro NCAP nie szczędzili natomiast ostrych słów pod adresem modelu Chrysler Voyager, który uzyskał jedynie notę dwóch przekreślonych gwiazdek i w porównaniu z podobnymi wynikami z roku 1999 wykazuje niewielki postęp w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa jazdy.

Wyniki najnowszych testów zderzeniowych Euro NCAP znajdują się w tabelce poniżej.
Odnośniki
Pliki do pobrania
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama