/  /  /  / PT Cruiser odchodzi do lamusa
Chrysler

Chrysler

Zmień
Chrysler to amerykański koncern motoryzacyjny z siedzibą w Auburn Hills w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Droga, którą przeszła firma po rozpadzie DaimlerChrysler w 2007 była bardzo burzliwa i zakończyła się bankructwem, a ostatecznie przejęciem większości pakietów przez związki zawodowe, grupę Fiat, a także Skarb Państwa USA.
Dowiedz się więcej o marce
 

PT Cruiser odchodzi do lamusa

Bloomberg|(2009-01-19 00:04)
lewy przód.JPG
© Samar
lewy przód.JPG

Latem tego roku zakończy się produkcja stylowego modelu PT Cruiser, auta obecnego na rynku od 2000 roku.

W wywiadzie udzielonym agencji Bloomberg, prezes Chrysler LLC Tom LaSorda potwierdził zakończenie produkcji modelu PT Cruiser latem tego roku. Chrysler poszukuje również nabywców na sprzęt używany do produkcji tego modelu.

Produkowany w  zakładach w Toluce w Meksyku PT Cruiser był (od stycznia auto nie jest już oferowane w sprzedaży) jedynym samochodem w stylu retro dostępnym na Polskim rynku (konkurent HHR z garażu Chevroleta niestety nie wszedł ostatecznie na polski rynek).

Od 2000 roku sprzedano 1187 sztuk PT Cruisera. Największą popularnością cieszył się w 2005 kiedy to właścicieli znalazło 285 tych samochodów. Od tamtej pory sprzedaż spadała. W ostatnim roku sprzedano zaledwie 9 sztuk.

Kończąc produkcję PT Cruisera, koncern będzie miał w swej gamie zaledwie trzy modele z logo Chryslera limuzynę 300C, vana Grand Voyager oraz model Sebring oferowany jako sedan oraz kabriolet.


autor: Jakub Ziąbka
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama