/  /  /  / Nowy Chrysler Grand Voyager
Chrysler

Chrysler

Zmień
Chrysler to amerykański koncern motoryzacyjny z siedzibą w Auburn Hills w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Droga, którą przeszła firma po rozpadzie DaimlerChrysler w 2007 była bardzo burzliwa i zakończyła się bankructwem, a ostatecznie przejęciem większości pakietów przez związki zawodowe, grupę Fiat, a także Skarb Państwa USA.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowy Chrysler Grand Voyager

Chrysler Polska|
null
© Chrysler
nullnullnullnullnull

Dzięki ponad 30 nowym lub zmodyfikowanym rozwiązaniom technicznym i funkcjonalnym oraz nowej stylizacji nadwozia i wystroju wnętrza, debiutujący w Europie nowy Chrysler Grand Voyager znów podnosi poprzeczkę standardów w segmencie MPV.

Zaprezentowany we Frankfurcie nowy Grand Voyager pokazuje, iż oryginalny minivan nabrał nowych rumieńców. Zyskał bardziej wyrazistą stylizację karoserii, bardziej wyrafinowane wnętrze oraz jeszcze dłuższą listę nowych lub unowocześnionych rozwiązań funkcjonalnych i komfortowych.
 
Chrysler Grand Voyager 2008 wyposażony jest zarówno w system obrotowych foteli Swivel ‘n Go umożliwiających lepszą komunikację pomiędzy rodziną lub podróżujących w biznesach pasażerów drugiego i trzeciego rzędu siedzeń podczas jazdy, jak też w funkcję elektrycznego składania trzeciego rzędu siedzeń ‘jednym palcem’. Już choćby te unikalne rozwiązania zdolne są wyróżniać Grand Voyagera od konkurencji w segmencie MPV.  

W opcjonalnym systemie „Swivel ‘n Go” można odwracać siedzenia drugiego rzędu o 1800 przodem do tylnego rzędu i korzystać z ruchomego stolika pośrodku, krytych schowków podłogowych przed drugim i trzecim rzędem siedzeń. Do wyposażenia standardowego Grand Voyagera wchodzi obecnie system siedzeń i schowków Stow ‘n Go; w opcji wyposażenia dostępny jest także system elektrycznego składania trzeciego rzędu siedzeń.

Wyposażenie komfortowe obejmuje nowej konstrukcji przesuwną konsolę podłogową z miejscem np. na damską torebkę, elektryczne podgrzewanie siedzeń tekstylnych lub skórzanych pierwszego i drugiego rzędu, dodatkowe lusterko wsteczne ułatwiające kontrolę dzieci z tyłu, odporne na zabrudzenia i niepochłaniające obcych zapachów antystatyczne tkaninowe pokrycie siedzeń YES Essentials, wyjmowaną latarkę akumulatorową w tylnym boczku kabiny, elektrycznie sterowane okna dla pierwszego i drugiego rzędu siedzeń, rolety przeciwsłoneczne drugiego i trzeciego rzędu, elektryczny napęd bocznych drzwi przesuwnych, elektryczny napęd klapy tylnej ze sterowaniem przyciskiem na kluczyku zapłonu oraz słupku tylnym, rozproszone oświetlenie wnętrza, ruchome lampki punktowe LED do czytania, lampki do czytania map oraz trójstrefowy układ klimatyzacji/ogrzewania.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienteli, nowy Grand Voyager ma dłuższą listę wyposażenia seryjnego i opcjonalnego oraz elementów bezpieczeństwa niż jakikolwiek minivan Chryslera w historii. Po raz pierwszy oferowana jest także automatyczna, sześciostopniowa skrzynia przekładniowa, dostępna na rynkach światowych wraz z silnikiem benzynowym o pojemności 3,8 litra oraz turbodieslem o pojemności 2,8 litra.

Najnowszy Chrysler Grand Voyager oferowany jest w odmianach modelowych LX, Touring oraz Limited, a do sprzedaży na rynkach światowych i Europy wejdzie w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama