/  /  /  / Nowości Lancia na wystawie Genewa 2011
Chrysler

Chrysler

Zmień
Chrysler to amerykański koncern motoryzacyjny z siedzibą w Auburn Hills w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Droga, którą przeszła firma po rozpadzie DaimlerChrysler w 2007 była bardzo burzliwa i zakończyła się bankructwem, a ostatecznie przejęciem większości pakietów przez związki zawodowe, grupę Fiat, a także Skarb Państwa USA.
Dowiedz się więcej o marce
 

Nowości Lancia na wystawie Genewa 2011

Informacja własna|
null
© Lancia
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Dla zainteresowanych przygotowaliśmy tą oto bogatą galerię zdjęć, która prezentuje nowości modelowe marki Lancia przygotowane dla szerokiej publiczności z okazji wystawy w Genewie.

Dla zainteresowanych przygotowaliśmy tą oto galerię zdjęć, która prezentuje nowości modelowe marki Lancia przygotowane dla szerokiej publiczności z okazji marcowej wystawy moto w Genewie.

Już od dobrych kilku miesięcy w branży motoryzacyjnej głośno mówi się o planach pełnej integracji włoskiej marki Lancia oraz amerykańskiej marki Chrysler w ten sposób, aby móc stworzyć bogatą gamę produktową adresowaną do jak najszerszej grupy potencjalnych klientów. Kwestię tą poruszył w ubiegłorocznym wywiadzie z IBRM Samar Maciej Ratyński, Managing Director w firmie Chrysler Polska.

Dla przypomnienia, oto premiery modelowe marki Lancia z okazji genewskiej wystawy z krótkim opisem:
Lancia Ypsilon
Z okazji 25. urodzin historycznej Lancii Y w Genewie debiutuje nowa Lancia Ypsilon. Model ten wejdzie do sprzedaży na głównych rynkach europejskich od czerwca, zaś od września pod marką Chrysler w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Czwarta edycja modelu cieszącego się wielkim powodzeniem (sprzedaż ponad 1,5 mln egzemplarzy) jest autentyczną esencją luksusu, technologii i mocy. Nowy model po raz pierwszy proponowany jest w wersji pięciodrzwiowej, zdolnej zapewnić jeszcze wyższy komfort wielbicielom uroku, technologicznej doskonałości i wyjątkowej stylistyki Lancii.
Dalsze informacje na temat tego modelu znaleźć można tutaj.

Lancia Thema
Oto nowy pojazd z napędem na tylne koła, który powstaje na bazie samochodu Chrysler 300. Podobnie jak pierwszy model Thema z roku 1984, jest gotów przewodzić najtrudniejszemu, ale i najbardziej prestiżowemu z segmentów. Nowa Thema wyróżnia się cechami typowymi dla amerykańskich aut: wymiarami, komfortem jazdy i prezencją na drodze, a także luksusowym skórzanym wykończeniem Poltrona Frau, wytłumieniem nawiązującym do wielkich modeli Lancii oraz wyrafinowanymi detalami. Sprzedaż nowego modelu rozpoczęła się w październiku we wszystkich autoryzowanych salonach europejskich. Nowa Thema dostępna jest w dwóch wersjach wykończenia: Gold i Platinum. Kierowcy wybierają spomiędzy trzech silników: benzynowego 3,6 litra V6 o mocy 292 KM z ośmiostopniową automatyczną skrzynią biegów oraz dwóch wysokoprężnych: 3.0 V6 o mocy 190 KM i 224 KM (oba posiadają pięciostopniową automatyczną skrzynię biegów).
Dalsze informacje na temat tego modelu znaleźć można tutaj.

Lancia Grand Voyager
Oto prawdziwa ikona wśród minivanów: pojazd z 27-letnim doświadczeniem i 13 milionami sprzedanych pojazdów w 120 krajach świata. Teraz stajemy się świadkami mariażu tego amerykańskiego modelu z włoską stylistyką, która zmienia go w unikalny pojazd jednobryłowy. Doświadczenie Chryslera w podróżowaniu łączy się z doświadczeniami Lancii związanymi z przyjemnością jazdy, sztuką dbałości o detale i smakiem Made in Italy.
Dalsze informacje na temat tego modelu znaleźć można tutaj.

Lancia Flavia i Lancia Flavia Cabrio Concept
Potencjał przymierza marek Lancia i Chrysler zaowocuje genewskim debiutem oryginalnej Lancia Flavia Concept – limuzyny i kabrioletu z segmentu D, która zachowując wyznaczniki stylu i włoską markę, sygnalizuje możliwość wprowadzenia na europejski rynek modelu Chrysler 200 w rekordowym czasie (produkcja może ruszyć w ciągu zaledwie sześciu miesięcy).
Dalsze informacje na temat tego modelu znaleźć można tutaj.

Lancia Delta
Zaprezentowana na międzynarodowym salonie w Genewie w marcu 2008 Lancia Delta to model przełomowy dla tej marki, który wprowadził nową koncepcję zmieniającą cechy modelu flagowego w segmencie C. Na czterystu pięćdziesięciu centymetrach kryje się luksus i przestronność wnętrza z wyższej półki. Fotele stały się dłuższe, a wykończenie wykonano z materiałów wysokiej jakości. Komfort i cisza towarzyszą pasażerom w każdej podróży. Lancia Delta to kompakt flagowy, który sprosta codziennym potrzebom wygodnego przemieszczania się zgodnie z logiką downsizingu (zapewnienie lepszych osiągów i luksusu w porównaniu z kosztami i zmniejszonego zużycia paliwa). W tym zakresie wprowadzono więc w całej palecie różne nowinki: całkiem nową kratkę chłodnicy spójną z nowym wizerunkiem marki oraz nową propozycję wyposażenia i nowe silniki – wśród nich 1.6 Multijet o mocy 105 KM (norma Euro 5). Nowa Delta będzie sprzedawana od połowy marca na większości europejskich rynków, a od czerwca pod marką Chrysler także w Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Dalsze informacje na temat tego modelu znaleźć można tutaj.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama