/  /  /  / Lancia Ypsilon wysoko na liście
Chrysler

Chrysler

Zmień
Chrysler to amerykański koncern motoryzacyjny z siedzibą w Auburn Hills w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Droga, którą przeszła firma po rozpadzie DaimlerChrysler w 2007 była bardzo burzliwa i zakończyła się bankructwem, a ostatecznie przejęciem większości pakietów przez związki zawodowe, grupę Fiat, a także Skarb Państwa USA.
Dowiedz się więcej o marce
 

Lancia Ypsilon wysoko na liście

Informacja własna|
null
© Lancia
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Lancia Ypsilon, która już niedługo doczeka się modelu nowej generacji, nadal zajmuje wysokie miejsce w rankingu sprzedaży na rodzimym rynku włoskim. Biorąc po uwagę wyłącznie segment B, omawiane auto zajmuje nawet trzecią lokatę.

Zgodnie z danymi sprzedażowymi za marzec, Lancia Ypsilon obecnej jeszcze generacji zajęła wysokie, piąte miejsce w rankingu sprzedaży na rodzimym rynku włoskim. W sumie zarejestrowano na Półwyspie Apenińskim nieco ponad 5 300 egzemplarzy tego auta (rok wcześniej: 5 900 sztuk).

Dla porównania, model będący liderem marcowej zestawienia sprzedaży we Włoszech (Fiat Punto) uzyskał wynik na poziomie około 13 800 rejestracji.

Na liście Top-10 koncern Fiat SpA uplasował jeszcze następujące modele:
- Fiat Panda: drugie miejsce (12 600 sztuk)
- Fiat 500: szóste miejsce (5 200 sztuk)
- Alfa Romeo Giulietta: dziewiąte miejsce (4 100 sztuk)

Biorąc pod uwagę wyłącznie segment B, Lancia Ypsilon uzyskała w marcu trzeci wynik zestawienia, ustępując miejsca tylko Fiatowi Punto oraz Fordowi Fiesta.

Przypomnijmy, że podczas marcowej wystawy motoryzacyjnej w Genewie światło dzienne ujrzał Ypsilon nowej generacji. Dealerzy Lancii we Włoszech od kilku dni zbierają od potencjalnych klientów zamówienia na ten samochód. Podstawowa wersja kosztuje od 12 400 EUR.

Tutaj znaleźć można bliższe informacje na temat modelu Lancia Ypsilon nowej generacji.

W marcu zarejestrowano we Włoszech łącznie 187 687 nowych aut osobowych, co w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej daje spadek wolumenu o prawie 27,6%.

Marka Lancia uzyskała wynik na poziomie 9 115 rejestracji, czyli o 22% mniej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedzającego.

Narastająco od początku bieżącego roku włoski rynek nowych aut uzyskał do marca włącznie wolumen na poziomie 513 710 rejestracji (-23,1%).  

Poniżej nowości modelowe, jakie pojawią się w najbliższych miesiącach w gamie marki Lancia. W nawiasie podaliśmy planowaną datę ich premiery na rynku polskim:
- nowa Lancia Ypsilon (czerwiec 2011)
- nowa Lancia Thema (czwarty kwartał 2011)
- nowa Lancia Voyager (czwarty kwartał 2011)
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama