/  /  /  / Chrysler Group w sprawie bezpieczeństwa pojazdów
Chrysler

Chrysler

Zmień
Chrysler to amerykański koncern motoryzacyjny z siedzibą w Auburn Hills w stanie Michigan w Stanach Zjednoczonych. Droga, którą przeszła firma po rozpadzie DaimlerChrysler w 2007 była bardzo burzliwa i zakończyła się bankructwem, a ostatecznie przejęciem większości pakietów przez związki zawodowe, grupę Fiat, a także Skarb Państwa USA.
Dowiedz się więcej o marce
 

Chrysler Group w sprawie bezpieczeństwa pojazdów

DaimlerChrysler Automotive Polska|

Samochód Chrysler Grand Voyager w wersji LHD (dla ruchu prawostronnego) uzyskał w zakresie bezpieczeństwa dorosłych pasażerów (Adult Occupant Protection) ocenę czterech gwiazdek w ostatnich testach zderzeniowych Euro NCAP oraz najwyższą z możliwych ocenę pięciogwiazdkową w tym samym zakresie od amerykańskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Drogowego NHTSA.

Już od roku 1999 Chrysler Group konsekwentnie wdraża w samochodach Chrysler Grand Voyager (i nie tylko) ulepszone rozwiązania w zakresie ochrony kierowcy i pasażerów, na które składają się m.in. rozbudowana klatka bezpieczeństwa karoserii, wielostopniowe czołowe poduszki powietrzne, pełnowymiarowe boczne poduszki kurtynowe, przednie pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami napięcia (CFR) oraz wiele innych elementów bezpieczeństwa biernego.

Samochód Chrysler Grand Voyager spełnia lub nawet przewyższa wszelkie formalne i praktyczne wymogi bezpieczeństwa na rynkach, gdzie jest oferowany, zarówno w wersji dla ruchu prawo- jak i lewostronnego. Oba modele uzyskały także identycznie pozytywne wyniki w testach homologacyjnych, które prowadzone są przez europejskie agendy rządowe.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama