/  /  /  / Rekord sprzedaży Chevroleta w Polsce
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Rekord sprzedaży Chevroleta w Polsce

Chevrolet Poland|
null
© Chevrolet
null

Od początku roku Chevrolet sprzedał w Polsce już 7 797 samochodów. Jest to rezultat aż o 62% wyższy niż w analogicznym okresie roku poprzedzającego, kiedy sprzedało się 4 807 nowych aut.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jest to również rekordowy wynik w historii Chevrolet Poland, ponieważ w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy sprzedało się więcej nowych modeli Chevrolet niż w całym 2011 roku.

Najchętniej kupowanym modelem w gamie od stycznia niezmiennie było miejskie Aveo: łącznie nowe Aveo i Aveo Classic znalazły 3 472 nabywców, czyli o 38% więcej niż w okresie styczeń-sierpień 2011 roku (2 521 sztuk).

Drugim najpopularniejszym Chevroletem w Polsce w ostatnich ośmiu miesiącach był Cruze, który został sprzedany w liczbie 1 480 egzemplarzy, czyli aż o 118% większej niż w pierwszych ośmiu miesiącach 2011 r. (678 sztuk).

Na trzecim miejscu podium, zaraz za Cruzem, uplasował się Spark, który od początku tego roku znalazł 1 464 nabywców, czyli o 58% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (927 egzemplarzy).

Nowości w gamie modelowej Chevroleta

W sierpniu sprzedano w Polsce 676 nowych modeli Chevrolet, czyli o 10% więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, kiedy Chevrolet Poland odnotował sprzedaż 616 samochodów.

"To już trzeci rok z rzędu, kiedy sprzedaż Chevroletów w Polsce rośnie. Jesteśmy również przekonani, że będzie to kolejny, czwarty już rok wzrostu udziału Chevroleta w rynku - powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

Do salonów sprzedaży Chevroleta trafia właśnie trzecia wersja nadwoziowa modelu Cruze oraz Malibu z silnikiem wysokoprężnym. Te dwie propozycje mogą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem klientów flotowych.

Chevrolet Malibu oferta modelowa z cennikiem

Oprócz tego z końcem sierpnia Malibu będzie oferowane obok modelu Captiva w Programie Leasingowym 102%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama