/  /  /  / Cruze kombi i inne nowości Chevroleta na Genewę
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Cruze kombi i inne nowości Chevroleta na Genewę

Chevrolet|
null
© Chevrolet
nullnullnullnull

Światowa premiera modelu Cruze w wersji kombi będzie jedną z głównych atrakcji na stoisku marki Chevrolet podczas 82. salonu samochodowego w Genewie, który dla szerszej publiczności rozpoczyna się 8 marca.

Wersja kombi stanowi uzupełnienie gamy modelu Cruze i skierowana jest naturalnie do rodzin oraz osób prowadzących aktywny tryb życia, które poszukują kompaktowego samochodu oferującego większą przestrzeń bagażową.

Latem gama modelu Cruze dostępna będzie z pięcioma różnymi silnikami. W ofercie pojawi się nowa turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1,4 litra, nowy silnik wysokoprężny o pojemności 1,7 litra oraz zmodyfikowany dwulitrowy motor wysokoprężny. Nadal dostępne będą również silniki benzynowe o pojemności 1,6 oraz 1,8 litra. Wszystkie jednostki spełniać będą naturalnie wymogi normy Euro V.

Nowe funkcje i opcje wyposażenia modelu Cruze to m.in. system bezkluczykowego dostępu oraz uruchamiania, tylna kamera, system audio-informacyjny Chevrolet MyLink oraz układ start-stop zależnie od wybranej opcji wyposażenia oraz silnika.

Samochody koncepcyjne Code 130R oraz Tru 140S
Firma Chevrolet stworzyła projekt umożliwiający młodym kierowcom udział w tworzeniu samochodów przyszłości. Efektem tego dialogu pokoleń są dwa auta koncepcyjne: Code 130R oraz Tru 140S, które właśnie w Genewie zostaną po raz pierwszy pokazane europejskiej publiczności.

Turbodoładowany Code 130R to tylnonapędowe, przestronne, czteromiejscowe coupe, a przednionapędowy model Tru 140S można opisać jako przystępne cenowo, nietuzinkowe, czteromiejscowe sportowe coupe. Dzięki systemom komunikacyjnym młodzi użytkownicy mogą dostosować oba pojazdy do własnych potrzeb i upodobań, co z pewnością stanowić będzie kluczowy element funkcjonalności auta w oczach obecnych i przyszłych młodych pokoleń.

Brytyjscy konstruktorzy Nicholas David i Joe Baker z należącego do koncernu GM studia projektowego North Hollywood Design Center pojawią się na genewskim salonie, aby wyjaśnić jak tworzono oba auta na podstawie wytycznych i informacji zebranych od najmłodszej grupy nabywców, którzy zostali poproszeni o określenie cech stylistyki i funkcjonalności, jakie ich zdaniem powinien posiadać samochód.

Na salonie w Genewie hostessy „uzbrojone” w iPady notować będą spostrzeżenia młodych Europejczyków, którzy otrzymają szansę wypowiedzenia się na temat swoich oczekiwań co do samochodu ze szczególnym uwzględnieniem ich opinii dotyczącej systemów komunikacji oraz funkcjonalności.

System audio-informacyjny Chevrolet MyLink z obsługą smartfonów
Chevrolet MyLink, czyli nowy system audio-informacyjny firmy Chevrolet, idealnie integruje urządzenia użytkownika, np. smartfony, z systemami pokładowymi pojazdu zmieniając go w osobistą stację dokującą.

System Chevrolet MyLink wyposażono w siedmiocalowy, kolorowy ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości, który znacznie ułatwia obsługę i wybór mediów. System uzyskuje dostęp do danych na smartfonie poprzez gniazdo USB i Aux-in lub bezprzewodowo wykorzystując technologię Bluetooth.

Oprócz dostępnej już w niektórych modelach marki Chevrolet funkcji wybierania głosowego w zestawie głośnomówiącym Bluetooth, nowy system oferował będzie również strumieniowanie audio stereo oraz zdalne sterowanie smartfonem.

Technologia ta dostępna będzie w modelach Cruze i Aveo latem 2012 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama