/  /  /  / Cruze i Orlando napędzają sprzedaż Chevroleta w Polsce
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Cruze i Orlando napędzają sprzedaż Chevroleta w Polsce

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Według danych CEPiK, od początku bieżącego roku zarejestrowano w Polsce łącznie 8 338 nowych modeli Chevrolet. Jest to rezultat o 54% lepszy niż w analogicznym okresie 2011 roku (5 427 sztuk).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Największe wzrosty sprzedaży w tym czasie osiągnęły modele Cruze oraz Orlando (odpowiednio 105% i 137%). Od początku roku zarejestrowano w Polsce 1 601 egzemplarzy nowych modeli Cruze, w porównaniu do 780 egzemplarzy w pierwszych trzech kwartałach 2011 roku. Natomiast model Orlando znalazł 930 nabywców, w porównaniu do 392 egzemplarzy zarejestrowanych w pierwszych 9 miesiącach ubiegłego roku.

"Ponad dwukrotny wzrost sprzedaży modelu Cruze jest spowodowany między innymi bardzo dużą popularnością wprowadzonej do sprzedaży w połowie 2011 roku pięciodrzwiowej wersji modelu. Właśnie rozszerzamy ofertę również o wersję kombi - powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

Cruze’a w wersji hatchback już w pierwszym kwartale sprzedaży kupiła taka sama liczba osób, co obecną na rynku od 2009 roku wersję czterodrzwiową, a obecnie ta wersja nadwoziowa stanowi 2/3 wszystkich sprzedawanych modeli Cruze.

Gama modelu Cruze rozszerzona została także o dwie nowe wersje napędowe: benzynowy silnik 1.4 T o mocy 140 KM oraz wysokoprężną jednostkę 1.7 o mocy 130 KM.

W salonach sprzedaży pojawiają się już pierwsze egzemplarze Orlando z nową jednostką napędową: turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,4 litra. Jest to kolejna wersja obok oferowanych do tej pory silników: benzynowego 1.8 oraz wysokoprężnego 2.0.

Chevrolet dalej wzmacnia swoją ofertę rynkową w Polsce. Tylko do końca października generalny importer oferuje wybrane wersje modeli Aveo, Orlando oraz Captiva w specjalnych cenach. W połączeniu z obowiązującymi do tej pory rabatami wybrane wersje Aveo dostępne są w cenie niższej nawet o 4 500 zł od cen cennikowych, wybrane wersje Orlando można kupić o 5 000 zł taniej, a Captivy nawet 8 000 zł taniej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama