/  /  /  / Chevrolet Silverado w Rajdzie Dakar 2013
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Chevrolet Silverado w Rajdzie Dakar 2013

Chevrolet|
null
© Chevrolet
null

Francuski kierowca Eric Vigouroux weźmie udział w Rajdzie Dakar 2013, zasiadając za kierownicą zmodyfikowanego Chevroleta Silverado drugiej generacji.

W ciągu ostatnich pięciu lat samochód prowadzony przez Vigouroux i obsługiwany przez jego zespół EVR został poddany zakrojonym na szeroką skalę modernizacjom, a także wiele razy potwierdził swój potencjał, wygrywając m.in. Rajd Maroka w październiku 2012 roku i dominując w kategorii 2WD przez wiele sezonów.

"Jesteśmy bez wątpienia jedną z najlepszych ekip niefabrycznych, która na równi konkuruje z zespołami fabrycznymi, co zademonstrowaliśmy w Maroko. Konkurencja w Rajdzie Dakar będzie bardzo zacięta, jednak wiemy, że możemy w każdej chwili zaskoczyć przeciwników, a także wywalczyć doskonały końcowy rezultat - powiedział Vigouroux.

Chevrolet Silverado zespołu EVR jest wyposażony w 7-litrowy silnik V8 pochodzący z modelu Corvette. Jednostka generuje 300 KM mocy przy 3800 obr./min i maksymalny moment obrotowy o wartości 600 Nm.

Rajd Dakar 2013 odbędzie się w Ameryce Południowej w dniach od 5 do 20 stycznia.

Nowy Chevrolet Silverado 2014, który jest sprzedawany w Stanach Zjednoczonych, zadebiutował pod koniec zeszłego roku (na zdjęciu).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama