/  /  /  / Chevrolet Camaro zadebiutuje w serii NASCAR 2013
Chevrolet

Chevrolet

Zmień
Chevrolet jest największą globalna marką należącą do General Motors, z roczną sprzedażą na poziomie 3,5 miliona pojazdów w ponad 130 krajach. Jest to jednocześnie czwarta co do wielkości światowa marka pod względem sprzedaży.
Dowiedz się więcej o marce
 

Chevrolet Camaro zadebiutuje w serii NASCAR 2013

GM ()|
null
© Chervrolet
nullnullnullnull

Chevrolet wystawi nowego „zawodnika” w wyścigach serii NASCAR w 2013 roku: model Camaro, po raz pierwszy pojawi się na torze wyścigowym Daytona International Speedway w lutym przyszłego roku.

„Chevrolet z dumą wprowadzi model Camaro do serii NASCAR w 2013 roku”, powiedział Jim Campbell, wiceprezes Chevrolet Performance Vehicles and Motorsports. „Camaro w wersji przygotowanej do wyścigów wyróżnia się licznymi elementami stylistycznymi, nawiązującymi do modelu produkcyjnego, takimi jak wybrzuszona maska silnika czy wklęsły grill. W projekcie uwzględniono również typowe dla Camaro okrągłe światła przypominające aureolę, kratownicę osłony chłodnicy oraz logo Chevroleta w kształcie złotej muszki”.

Poprzez udział w najbardziej prestiżowych wyścigach w Ameryce Północnej, Chevrolet Camaro będzie kontynuował tradycje koncernu w tworzeniu samochodów o sportowych osiągach. Chevrolet może obecnie poszczycić się większą liczbą zwycięstw oraz tytułów mistrzowskich w klasyfikacji konstruktorów i kierowców w serii NASCAR, niż jakikolwiek inny producent.

„Zespół projektantów i inżynierów ds. aerodynamiki Chevroleta wykonał fantastyczną pracę, tworząc samochód wyścigowy przypominający pod względem stylistyki swój drogowy odpowiednik, a jednocześnie oferujący zespołom uczestniczącym w serii NASCAR doskonałą platformę aerodynamiczną”, powiedział Pat Suhy, manager grupy Chevrolet Racing Oval Track Group. „Do końca obecnego sezonu nasi inżynierowie będą pracowali wspólnie z zespołem Chevroleta nad dopracowaniem samochodu w tunelach aerodynamicznych oraz na torze, aby dobrze przygotować się do pierwszego w sezonie 2013 wyścigu na torze Daytona”.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama