/  /  /  /  / Chevrolet Camaro w Trójmieście
Chevrolet Trax

Chevrolet Trax

Zmień
SegmentTerenowo Rekreacyjne / Klasa Małe
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Chevrolet Camaro w Trójmieście

Serwis Haller|
null
© Chevrolet
null

Partner sieciowy Chevrolet Poland, Serwis Haller zaprezentuje nowego Camaro. Ekspozycyjny model to pierwszy i jedyny w Trójmieście egzemplarz sportowego auta amerykańskiej marki w wersji kabriolet, prezentowany w oficjalnej sieci dealerskiej Chevroleta.

Chevrolet Camaro to amerykański "muscle car", który zadebiutował w 1966 roku w Stanach Zjednoczonych. W latach 1967-2002 wyprodukowano prawie 4,8 mln egzemplarzy tego auta.

Nowy Chevrolet Camaro wyposażony w silnik V8 o mocy 432 KM powrócił do Europy po dziesięcioletniej nieobecności, prezentując design, który nie pozostawia wątpliwości, z jakim modelem mamy do czynienia: charakterystyczny „nos” w kształcie litery V, rozłożysta, mocno osadzona na drodze sylwetka oraz szerokie linie boczne potwierdzają legendarną przeszłość modelu.

Konkretne liczby i wyniki Camaro robią takie samo wrażenie jak design: ręczna skrzynia biegów połączona jest z silnikiem LS3 V8, który osiąga moc wynoszącą 432 KM i którego pojemność wynosi 6,2 litra, a moment obrotowy to 569 Nm przy 4600 o/m.

To przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 5,2 sekundy w przypadku coupe lub 5,4 sekundy w przypadku kabrioletu.

Automatyczna skrzynia biegów współpracuje z silnikiem L99 V8 o pojemności 6,2 l i mocy 405 KM, który wytwarza moment obrotowy 556 Nm przy 4300 o/m.

Coupe z automatyczną skrzynią biegów osiąga prędkość 100 km/h w 5,4 sekundy, a w przypadku kabrioletu trwa to dodatkowe 0,2 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 250 km/h.

Europejski Camaro przypomina pod względem wyposażenia model 2SS oferowany w Ameryce Północnej. Nowy model, jako pierwszy w Europie, jest wyposażony w całkiem nowe zawieszenie FE4, które opracowano specjalnie dla klientów ze Starego Kontynentu. Zawieszenie charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością i stabilnością poprzeczną, co znacznie poprawia osiągi i zdolność do wykonywania manewrów.

Zawieszenie to będzie oferowane również w Stanach Zjednoczonych w najwyższych wersjach w nowym roku modelowym. Pakiet zawieszenia FE4 charakteryzuje się dostrojonymi przednimi i tylnymi amortyzatorami oraz nowymi solidnymi stabilizatorami, przednim (23 mm) i tylnym (24 mm).

Ceny coupe zaczynają się od 199 990 zł, a kabrioletu od 224 990 zł.  Dostępne są również specjalna edycja Transformers oraz pakiet 45th Centennial Edition.

Samochód dostępny będzie w gdańskim salonie Serwis Haller od 11 maja. Ekspozycja potrwa 7 dni.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama

Najnowsze wiadomości - Chevrolet Trax