/  /  /  /  / Nowy Aveo sedan na zdjęciach
Chevrolet Spark

Chevrolet Spark

Zmień
SegmentGrupa podstawowa / Klasa Mini
Emisja CO2-
Żużycie paliwa-
 

Nowy Aveo sedan na zdjęciach

Chevrolet|
null
© Chevrolet
nullnullnullnullnullnullnullnull

Nowy Aveo sedan jest jedną z głównych premier przygotowanych przez markę Chevrolet z myślą o marcowych targach w Genewie. Auto w wersji sedan i hatchback wejdzie do sprzedaży w całej Europie już latem.

Patrząc z przodu, dostrzec można, iż wersje sedan i hatchback dzielą identyczny, zdecydowany wygląd z wyeksponowanymi, podwójnymi reflektorami przednimi, podwójnym grillem i kompaktowymi, wyprężonymi panelami nadwozia. Wznosząca się linia progów w wersji sedan jest szczególnie uderzająca i nadaje nowemu czterodrzwiowemu pojazdowi ekskluzywne linie, zaś łagodnie wybrzuszone nadkola mieszczące koła w rozmiarach do 17 cali podkreślają elegancki wygląd tego niewielkiego sedana.

Chevrolet zakłada, iż bardziej dojrzały design sedana, w przeciwieństwie do hatchbacka, przyciągać będzie innego rodzaju klientów, w szczególności rodziny. Walory praktyczne nowego auta są doskonale widoczne w ilości przestrzeni zapewnionej w tak niewielkim samochodzie. Przy długości 4389 mm i szerokości 1735 mm, nowe Aveo w wersji sedan jest dłuższe i szersze od obecnego modelu, co zapewnia mu bardziej przestronne wnętrze. Przestrzeń bagażowa jest jedną z największych w tej klasie i wynosi 502 litry.

Wnętrze nowego Aveo charakteryzuje się nowoczesnym designem widocznym w elementach takich, jak inspirowana motocyklami tablica przyrządów z analogowym obrotomierzem połączonym z cyfrowym prędkościomierzem.

Dostępna będzie bogata oferta silników benzynowych i Diesla, obejmująca silniki benzynowe 1.2 (70 KM i 86 KM), jednostkę o pojemności 1,4 litra (100 KM) oraz 1,6 litra (115 KM). Po raz pierwszy w historii Aveo oferowane będzie z dwoma wersjami silnika diesel o pojemności 1,3 litra (75 KM i 95 KM) z technologią Start/Stop.

We wszystkich silnikach wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, takie jak inteligentny system zmiennych faz rozrządu, podwójne, ciągłe zmienne fazy rozrządu czy też technologia wtrysku paliwa common rail stosowana w silnikach Diesla.

Po raz pierwszy zastosowana przez Chevroleta w małym samochodzie sześciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów dostępna będzie opcjonalnie w wersjach Aveo 1.4 i 1.6 na większości rynków; w zależności od silnika dostępne będą pięcio- lub sześciostopniowa skrzynie biegów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane
Reklama